HDD vs. HDD

Omlouvám se za akční titulek. Jde o to, chci se zeptat, zda-li je nějak možné, že by HDD na kterém je systém, tedy C:, mohl dělat problémy kvůli druhému HDD D: ? Nejsem Počítačový mág ani nic podobného, takže mi to zkuste vysvětlit jako lajkovi prosím :D Systém mi totiž kolikrát nechtěl z disku naskočit a když jsem odpojil druhý HDD tak šel bez problému. Díky moc, a omlouvám se, že patlám pátý přes devátý ... :D

Odpovědi na otázku

V BIOSu určíš prioritu bootování. Jsou li to IDEčka (PATA), musíš mít switch na jednom disku jako master a na druhém jako slave.

Krom toho: Ani porucha disku není vyloučena

Ano, přikláním se k názorům výše, buď je jeden disk vadný a brání bootu, nebo máš špatně nastaven MASTER / SLAVE nastavuješ podle obrázku u PATA disku. Vzhledem k tomu, že to dělá "občas" to ale více vypadá na vadu toho druhého disku. Je nový, byl koupen jako nový, zkoušel jsi ho samostatně?

Možná mě ostatní budou kamenovat, ale už jsem se setkal s nesnášenlivostí HDD mezi sebou. Vysvětlit to neumím, ale spolu ty dva HDD v jednom PC nefungovaly. PC odmítal nabootovat. Po vložení jiného druhého HDD bylo vše OK a také původní druhý disk v jiném PC fungoval jako druhý disk normálně. Příčinu neznám...

Proč by vás měli kamenovat ? :D hold se někdy ve vesmíru dějí nevysvětlitelné věci, a mě se asi také staly :D

Protože poslední dobou se to stalo pravidlem.

Co se nedá vysvětlit, to neexistuje ! :DDD

Napadá ještě někoho nějaká rozumná a vysvětlitelná odpověď ? :P