HDD ve Spetfanu

HDD veSMARTU a v kolonce Reallocated Sector Count píše" Vaule 1,Worst 1 a Warn 63".Neukazuje to OK ale červenou značku a kondice žádná ,co to signalizuje.

Odpovědi na otázku

SMART na disku zjistil read/write/verification chybu sektoru, prealokoval tento sektor do skryte oblasti, aby na nej nebylo ukladano.
viz napr:
www.ariolic.com ...
en.wikipedia.org ...

Já tomu moc nerozumím,mohl by jste mi objasnit jak velký je ten sektor,jak zjistím skutečný sta HDD?

sektor je velky ako kazdy iny - 512b. Nastuduj si geometriu HDD. Skratka sa priprav na to, ze ta ten disk opusti.

Proste se ti vytvari vadny sektory. Bud to muze mit fyzickou pricinu, (otres disku v chodu) pak by to bylo v pohode, protoze se dalsi vytvaret nebudou. Nebo odchazi disk a pak se to bude dal sirit.

Value je nizsia ako Warn, takze disk uz odchadza. Cize uz teraz je tych sektorov privela.

To ze je Value 1 podle me znamena ze ma jeden vadnej sektor.

Ovsem mohu se mylit.

Znamena to, ze je zle. Disk zlyhava alebo uz zlyhal.

-SMART diagnostika disku pomáhá hlídá různé údaje aby vám oznámila předem kdy bude s diskem zle a vyměnil jste ho dříve než přijdete o data.
-Reallocated Sector Count znamená přemapované sektory nikoli hned vadný sektor např ve výpisu po CHKDSK. Disk si dokáže pár věcí vyřešit sám tedy pokud je nějaký sektor nespolehliví přemapuje ho za jiný.
-jak tu někdo uvedl vadné sektory mohou přibývat . může to být mechanické např bouchla hlava do plotny

To signalizuje to že provozem se disk opotřebovává a podle téhle diagnostiky ho můžete vyměnit dřív než kysne definitivně.

Co dělat?
No pravidelně zálohovat a kontrolovat disk. až se vyskytne bad-block když disk je v záruce reklamovat jinak vyhodit ( ekologicky zlikvidovat)

-SMART diagnostika disku pomáhá hlídá různé údaje aby vám oznámila předem kdy bude s diskem zle a vyměnil jste ho dříve než přijdete o data.
-Reallocated Sector Count znamená přemapované sektory nikoli hned vadný sektor např ve výpisu po CHKDSK. Disk si dokáže pár věcí vyřešit sám tedy pokud je nějaký sektor nespolehliví přemapuje ho za jiný.
-jak tu někdo uvedl vadné sektory mohou přibývat . může to být mechanické např bouchla hlava do plotny

To signalizuje to že provozem se disk opotřebovává a podle téhle diagnostiky ho můžete vyměnit dřív než kysne definitivně.

Co dělat?
No pravidelně zálohovat a kontrolovat disk. až se vyskytne bad-block když disk je v záruce reklamovat jinak vyhodit ( ekologicky zlikvidovat)

-SMART diagnostika disku pomáhá hlídá různé údaje aby vám oznámila předem kdy bude s diskem zle a vyměnil jste ho dříve než přijdete o data.
-Reallocated Sector Count znamená přemapované sektory nikoli hned vadný sektor např ve výpisu po CHKDSK. Disk si dokáže pár věcí vyřešit sám tedy pokud je nějaký sektor nespolehliví přemapuje ho za jiný.
-jak tu někdo uvedl vadné sektory mohou přibývat . může to být mechanické např bouchla hlava do plotny

To signalizuje to že provozem se disk opotřebovává a podle téhle diagnostiky ho můžete vyměnit dřív než kysne definitivně.

Co dělat?
No pravidelně zálohovat a kontrolovat disk. až se vyskytne bad-block když disk je v záruce reklamovat jinak vyhodit ( ekologicky zlikvidovat)

To Tomcat
Noch einmail, bitte.

No no myslíš, že to naklikám za jednu sekundu třikrát schválně ? Bohužel to je náš redundatní ISA server , prostě podle náhody jednio kliknutí rozhodí na 1 až 3. Nemusím říkat co to pak dělá v eshopech

No a pokud šlo o mé Dysgrafické dílo

-SMART diagnostika disku pomáhá hlídát různé údaje disku, aby vám oznámila předem kdy bude s diskem zle a vyměnil jste ho dříve než přijdete o data.
-Reallocated Sector Count znamená přemapované sektory, nikoli hned vadný sektor jako např. ve výpisu po CHKDSK. Disk si dokáže pár věcí vyřešit sám, tedy pokud je nějaký sektor nespolehlivý, přemapuje ho za jiný který je volný.
-jak tu někdo uvedl vadné sektory mohou přibývat . Takže až se objevý při testu CHKDSK ve výpisu vadný sektor

Takže provozem se disk opotřebovává a ty údaje budou čím dál tím horší , ale podle téhle diagnostiky ho můžete vyměnit dřív než kysne definitivně.

Co dělat až to bude vážné?
Když disk je v záruce reklamovat, jinak vyhodit ( ekologicky zlikvidovat)

Jinak ať je dobrý disk, nebo ne, platí že je dobré zálohovat.

To Tomcat: vysvetlil si, ja sa omluvam. Chcel som podpichnut a kedze si to zopokoval, podpichol si ty mna. Si lepsi.