HDD v NB nalezen až na x-tý pokus

Dobrý den. Bez jakékoliv zjevné příčiny se začal špatně detekovat HDD v NB. Musí nastat několik restartů, vypnutí a potom celou dobu běží bez problémů. Vyzkoušeno i v jiném NB, stav stejný. Jiný disk funguje v NB bez problémů.
Děkuji za typy k nápravě.
HDD Hitachi, 40GB, není už v záruce, o data nejde. Několikrát zformátovaný, znovu naistalovaný, nic zatím nepomohlo.

Odpovědi na otázku

-takže vyhodit (ekologicky zlikvidovat) a koupit jiný.

Opravdu, tady je každá rada, "tulipáne", drahá. Ale já bych udělal něco jiného. Pro mě by ten drive představoval zkušební materiál.

Většina lidí chce kupodivu použivat NTB jako NTB a né laboratoř. Proto je takový disk 75% lidem na nic. Na co disk na který se nelze spolehnout , nebo nevážíte si své práce? Dude xx hodin hledat tu správnou elektroniku někde po bazarech , aby vám po slavnostním zprovoznění za týden klenul disk , nebo hlavy?

chtěl jsem říci kleknul motor disku , nebo hlavy?

Ano, na disk na který se nelze spolehnout, docela rád aplikuju i dost nestandardní postupy, abych zjistil, jak se chová. Čas od času zjistím velmi zajímavé souvislosti. Ve velmi malém množství případů zjistím něco (nepomůže to vždy, ale může), co může pomoct.