» Poradna » Programy

HDD Špatná kapacita

Zdravím.Většinou se tady řeší mizející místo na disku.Mám přesně opačný problém...S Acronis Disk Dorector jsem chtěl udělat obyčejnou operaci jako přehození volného místa z jednoho oddílu do druhého...Operace se nezdařila, vyskočila chybová hlášení..Po restartu Pc normálně naběhl, ale od té chvíle se zobrazuje v Disk Directoru, ale i v jiných SW nesmysly.HDD má 500GB, ale software ukazuje, že má 2TB s tím, že 1.5TB je volné, nepřidělené...Samo o sobě to nedělá žádné problémy při používání PC, ale znemožňuje to spávu disku a spousta diagnostických utilit, kromě systémového chkdsk, zobrazuje chyby na disku.Jenže ta pozice fyzicky neexistuje..Jak by se tento problém dal řešit?Existuje nějaká utilita, která by mohla nastavit původní velikost disku a eliminovat tenhle problém?

Odpovědi na otázku

Tohle většinou vyřeší oprava utilitou od výrobce. Bývá volně ke stažení.

Jedná se o WD, tak jsme zkoušel WD Digital Data Lifeguard Diagnostics a tam sice všechno zobrazuje normálně, ale testy ukazují chyby..U Quick testu se po chvilce vyhodí hláškaQuick Test od drive 1did not completeStatus code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 97 (Unknown test)SMART self-test did not complete on drive 1