HDD so SATA 3 do SATA 2 portu

Dobrý deň.Pôjde mi tento HDD http://www.alza.sk/western-digital-2-5-black... so rozhraním SATA 3 do notebooku, ktorý má rozhranie SATA 2? Viem, že verzie SATA sú medzi sebou kompatibilné, no nebude to mať žiaden vplyv na chod, funkčnosť a rýchlosť HDD? (Podla mňa by nemalo mať, kedže to nie je SSD ale pre istotu sa pýtam.)Mimochodom, je to dnes už starší notebook s (Core 2 Duo 2,0 GHz, 3GB RAM DDR2)Za odpovede vám ďakujem vopred.

Odpovědi na otázku

HDD fungovat bude. Rozdíl je pouze při rychlostech přesahující 250 MB/s, což u plotnového disku nehrozí

Ďakujem za odpoveď :)