HDD se nezobrazuje

Dobrý den. Mám nový disk WD Blue 1T a v tento počítač nejde vidět.V BIOSU jde vidět ve správci zařízení také, ale ve správci disků už ne. :/

Odpovědi na otázku

Pripojený ozaj korektne? Skús iný SATA konektor. A diskpart ho tiež nevidí (list disk)? A aký OS a MB? Bez zákl. info by som zakázal zakladať vlákna!

diskpart ho vidí

Tak jestli je ten tvůj disk je viditelný v diskpartu, tak se s tím dá lehce pracovat a opravit jeho neviditelnost v "tento počítač" .. Jestli je ten disk prázdný, projeď akci vyčištění, zformátování a jeho připojení přes ten příkazový řádek - viz Diskpart .. Ten disk je nejspíš jako RAW..

list diskselect disk [číslo]cleanformat fs=ntfs label=data quick assign letter=HDúfam, že som to napísal správne

Pokud je disk nový, tak nemá vytvořený oddíl a není zformátovaný, takže ho nemůžeš vidět mezi disky v "Tento počítač".

"...ale ve správci disků už ne". On nepíše o Tomto počítači. Teda aspoň dúfam, že aj tazateľ vie rozdiel

Jo ve správci disku není vidět ani v tento počítač, co jste psal zkusím hned jak přijdu domu. Děkuji

Ten disk není vidět ve správci zařízení, ve správě disků..??? Tak to je hodně divný.. nejspíš je špatně zapojený sata kabel,.. tedy za předpokladu, že napájecí konektor jde na kšandě s napájením disku, na kterém máš OS..

OS mám na SSD a ve správě disku není ale ve správci zarizeni ano

Ondřeji,správa disků je ve správci zařízení.. Můžeš mi prosím vysvětlit kterou správu disků jsi mě na mysli ty..??? Jestliže je disk viditelný ve správci zařízení, tak jeho nápravu, aby byl viděn i v "Tento počítač" lze jednoduše napravit pomocí spuštěného příkazového řádku jako správce:Příkazy: 1. Diskpart2. List Disk (po tomto příkazu bys měl vidět ten "neviditelný disk" s uvedeným číslem disku, třeba jako Disk 3 .. měl bys jej poznat dle uvedené velikosti, např. 500 GB) 3. Select Disk 3 (jako ten výše uvedený příklad) 4. Clean 5. Create partition primary 6. Format fs=NTFS (ntfs jde -li o připojení jako dalšího HDD, kdyby šlo např. o flešku, použilo by se klasicky fs=fat32 - tedy v případě, že fleška není vidět v tomto počítači) 7) Assign -- zde se automaticky přiřadí písmenko disku - to lze ve správci zařízení, ve správě disků změnit na jiné písmeno 8) Exit -- přijde info o tom, že bude diskaprt ukončen 9) Exit -- tím se automaticky zavře okno příkazového řádku .. a FERTIG.. čili hotovo.. Pokud by šlo o neviditellný disk schématu GPT v systému, kde je nabootovaný OS v disk. schématu MBR, pak by se mohl hned po příkazu "Select Disk 3" dále použít další příkaz: Convert MBR a pak klasicky další příkazy tak, jak jsou uvedeny výše..

OK tak v 17 h budu doma a zkusím. Děkuji

Aby byl libovolný gpt disk "vidět" není přece nutné, aby systém běžel z mbr disku.Tudíž není důvod gpt disk převádět...

Tak já měl na mysli jinou zkušenost s GPT..Nedávno jsem si hrál s macOS.. bootovatelný usb disk s instalačkou macu v systému windowsu taky není vidět a to usb je ve schématu GPT, originálně připravené diskovou utilitou v macOS.. ovšem s windowsáckým nástrojem Diskpart lze pracovat i s takovou fleškou..

Vyřešeno děkuji :)

Díky, taky mi to pomohlo :)

díky za návod, super

Pomohlo, díky. Super

Musím ti opravdu poděkovat, bez tebe bych byl úplně v koncích. Svět potřebuje víc dobrosrdečných lidi který se budou klidně 20 minut stát s textem aby pomohli.

Ahoj a co když mi to napíše že "disk is now the selected disk"?

Stejný disk, v BIOSu je vidět, diskpart => list disk ... a nic! NB se nespustí. Kód zastavení 0xc000021a. Nemohu se na něj dostat s nějakou opravou.