HDD SATA II a jeho namontování ve svislé poloze

Zdravím Vás, mám, ikdyž možná hloupou, ale pro mne velmi důležitou otázku.Nevadí pevným diskům v provozu ( kokrétně SATA II ) namontování ve svislé poloze?Předem Vám děkuji.

Odpovědi na otázku

Nevadi. Disk muze byt umisten ruznym zpusobem, nemel by vsak byt sikmo a nemel be se pohybovat.

nie nevadí hoci ak by bol hore nohami ale musí byť pevne osadený pretože otrasy z ventilátorov by ho zničili!

Pevne osazeny musi byt v kazdem pripade.
Otresy z ventilatoru jsou zcela zanedbatelne. Mnohem nebezpecnejsi jsou pro nej otresy, ktere vznikaji jeho vlastni praci.

disku je jedno v jaké je poloze , vadí mu vyšší teplota 45-50 stc a pohyb nebo úder pokud pracuje a hlavičky nejsou ukotvené.