» Poradna » Programy

Hdd recovery tool

Ahojky, dnes ráno se mi rozsypal partition table u mého 4TB disku (Seagate Ironwolf). Měl jsem tam různé smetí, filmy, seriály, nainstalované hry, prostě takové ty věci, které se dají zase bez problémů postahovat, tak jsem to ani nezálohoval.Nicméně i tak bych z toho rád zachránil co se dá, s dobrou vírou jsem si tedy nainstaloval první recovery program co mi doporučil google, následně se ukázalo, že dokáže zachránit jen 10 GB dat, jechci chceš víc cáluj.Zkusil jsem pohledat a nainstalovat jeden nejmenovaný, který vypadal důveryhodně, vše vypadalo v pořádku, po hodině a půl mi vydoloval vše z prvního oddílu, ale ouha, jestli chceš ty nalezená data i uložit, tak cáluj.Nechci se nechat napálit potřetí tak píšu dotaz:Potřeboval bych program zcela zdarma, který by mi spolehlivě z HDD vytáhl data. Napoví mi někdo prosím? Dřív jsem používal DVD s mini Windows XP, bohužel už nemám PC s mechanikou.

Odpovědi na otázku

Nejlepší je na to recuva, ale taky placená... obecně ty programy na záchranu dat jsou placené snad všechny... Takže se s tím buď rozluč a nebo kup program.

Aj, to nerad slyším, vypadá to že mi nezbude nic jiného, než ten stařičký mini XP zkusit nabootovat z flešky.

Všichni chtějí všechno zadarmo. Tak ožel data píšeš že se dají "postahovat" (zase určo "zadarmo" v tvém případě ) a nebo za"cáluj" program. V budoucnu se může o5 hodit.

Ano chci vše zadarmo. Náhodou jsem ale udělal krok kupředu, vyhýbám se warezu, pokud existuje free alternativa.

A to jsi taková socka, že aspoň za užitečný program nemůžeš zaplatit? Ty částky jsou většinou velmi lidové, žádné likvidační sumy.

Kdybych měl peněz nadbytek, tak si pořídím NAS s raid 5 a tento problém vůbec neřeším, tak hádej jak na tom finančně asi jsem. Navíc tu jde o princip. Neschopnej člověk cáluje, schopnější si to zařídí jinak.

Pragmatický člověk si uvědomí, že nejcennějším zdrojem je čas.

To mi psát nemusíte, kdybych byl v minulosti více pragmatický, tak jsem za komančů neseděl v kriminále za "hubatost" proti režimu. To považuji za největší ztrátu času vůbec.

casu mam hocikolko aj na rozdavanie, vsetkeho ostatneho mam malo.

Koupím jakékoli množství.

sedim teraz v robote a akurat nieje co robit, idem spat, pod sem miesto mna do 17 sediet :)

Tvl, super džob Platěj dobře ? Teda zájem nemám, to bych se unudil ....

zajtra zaciname rack pre kancelarie asi 300m3, neznacene kable, tak bude zas sranda, o tyzden piatok sa chcu stahovat

Jo drátařina, to mě moc nebaví

Ano, jde o princip. Když chci něco používat, tak za to zaplatím (samozřejmě pokud neexistuje rovnocenná legálně bezplatná varianta). Stejně tak jako očekávám, že mě zase platí ostatní za moji práci. Ale jak jsem psal, tohle nejsou žádné horentní sumy. Pokud člověk nemluví třeba o Photoshopu nebo vyloženě profi programech, tak to je většinou pár stovek maximálně. Potom samozřejmě zvažuju, jestli ten program opravdu potřebuju nebo ne a pokud ano, tak ho zaplatím, děkuji tím autorovi za jeho práci kterou sám neumím. To je podle mě správný princip.

Jste dost naivní, nebo vám tato práce hodně vynáší.Osobně bych program, který ze mně loudí nekalými praktikami peníze nedotoval, zato vím kam bych jeho autora poslal.

Nekalou praktikou myslíte to, že vám soubory obnoví zdarma, adresářovou strukturu až za poplatek?Nechápu, jaktože už se neučíte nějaký programovací jazyk, strukturu disků a souborových systémů, a nevyvíjíte program zdarma, který by žádné nekalé praktiky nepoužíval a byl prostě zdarma pro všechny. Tím bych být vámi začal, pak pro všechny tyhle nekalé živly nezbude místo.

Ne nekalou praktiku považuji za to, když vás to nechá hodinu a půl myslet si, že to něco dělá, stojí Vás to čas a energii a pak to na vás vybafne: Tyto všechny soubory jsme vydolovali a můžeme je zachránit, dejte nám 49 eur a můžete si je uložit.

Vy jste odsouhlasil licenční ujednání, aniž byste ho četl, a pak se divíte?

Ked dam "nesuhlasim", mozem dalej instalovat a vyskusat aplikaciu? Takze licencni ujednani je uplne irelevantne a preto ho nikto nikdy necital, necita a nebude citat. Vznikla o tom aj pekna epizoda SouthPark.

No právě, máte právo s tím nesouhlasit a nepoužívat to, to je snad naprosto v pořádku. Nikdo vás k ničemu nenutí. Pokud se vám to tak nelíbí, tak jděte jinam.

Takže by bylo mnohem lepší ten sw koupit rovnou a až pak zjistit, že data jsou tak dodrbaná, že neobnoví nic? Tahle varianta mi přijde maximálně fér a pochybuju, že se to na těch stránkách výrobce nepsalo. Máte pokroucenej pohled na svět.

To rovnou můžete říct i o prodavači v obchodě že loudí nekalými praktikami peníze.

Nejsem naivní, akorát nekradu.

TestDisk - velice mocný nástroj, zcela zdarma, ale není to klikátko, je potřeba naučit se ho používat.

Nejrychlejší, nejspolehlivější a nejlevnější je obnovení dat ze zálohy než řešit, jak obnovit smazaná data nějakým programem.

Recuva je i free, ale neobnoví adresářovou strukturu (jen soubory, takže si je musíš přebrat).

PhotoRec.

Něco podobného tu bylo před pár dny. Tam aspoň tazatel rovnou přiznal, že je blb a socka.https://www.zive.cz/poradna/obnova-ztracenych...