» Poradna » Programy

HDD recorder, ktorý vybrať?

Dobrý deň,
žiadam o pomoc odborníkov, alebo ľudí, ktorí majú prax s týmito typmi rekordérov. Idem si kúpiť HDD rekordér. Po dlhom prezeraní recenzií, fór a i-net stránok s elektronikou som ostal na týchto 2 rekordéroch v cene cca 15 tis Sk (podmienka musia mať prehrávač v NAY shope kvôli platbe U-passmi). Tento PANASONIC DMR-EH67EP alebo SONY RDR-HX950. Rozdiely čo som ja našiel podľa "papierov" sú:

Panasonic
-
neprehráva MP3 z HDD, horší video prevodník (o polovicu podľa parametrov), nemá USB
+
lepšiu podporu formátov, nečítal som žiadne problémy z čítaním z kariet, neviem ako je ale hlučný, spokojnos užívateľov

Sony
- neisté čítanie fotiek z usb zariadení ak boli upravené vo fotoeditore, menej formátov, vraj veľa drobných chýby ako automatický update času a pod.
+ prehráva MP3 z HDD, lepší video prevodník,

Pls. ak máte niekto s týmto + a - skúsenosti, napíšte. Budem vďačný. Hlavne ma zaujíma rýchlosť spustenia prehrávača zo Stand by režimu do začatia nahrávania. Prípadne iné chyby.
ďakujem pekne

Odpovědi na otázku

Panasonic, a ještě mrkni na Pionner

Tu: www.zive.sk ...
sa riesilo nieco podobne.

Ide o to,na kolko tie ktore funkcie potrebujes. Mne osobne by dost chybalo kopirovanie mp3 na HDD.

Predsa len,dam tam kopu mp3 cez USB kluc a neseriem sa so ziadnym CD a podobne...

Zatial ho nevidim v predaji,ale skoro vsetky tieto potrebne funkcie bude mat Philips DVDR 5700.

Keď som takéto niečo kupoval, tak som sa ulakomil na Magnavox v NAY ( bol za cca 6000.-, však na nahrávanie a pozeranie mi stačí ), ale keď som ho zapol tak hrôza. Zo standby sa zapol skoro za 30 sec. Ovládanie časovača tiež zložité ( napr. dátum po dňoch, hodiny jedným tlačidlom a pod. ). Inak obraz bol OK. Hneď som ho menil za Panasonic DMR EH 55, síce je to starší model ako EH67, ale s ním to je už iné. Zo standby nabehne za 5 - 6 sec. HDD to má 160 GB ( čo mi na nahrávky v XP kvalite úplne stačí ), ovládanie to má podobné ako malo náše staré video Panasonic ( takže v pohode ). Má to aj SD čítačku, ale neviem či to vie z nej čítať MP3 ( možno aj ano,ale neskúšal som).Z SD karty sa dajú pozerať obrázky. Vzadu má malý ventilátor, ale či sa krúti ? ( nie je nič počuť ). Jemne je počuť HDD pri nahrávaní, ale aj to len keď pri ňom stojím cca 1m. Hodiny sa nastavujú automaticky ( asi z TXT ), pri zmene času to urobil automaticky. Mám ho asi pol roka, skoro denne sa na ňom nahrávaju programy TV a funguje bez problémov. Snáď menší problém mavam s DO na ktorom sú niektoré tlačidlá v tvare kruhu a sem - tam sa stane že stlačím iné tlačidlo ako som chcel ( vtedy keď sa na ovládač nepozerám ), no ale to je vecou rúk. Ešte ma napadlo, že pri prehrávaní ukazuje na displeji čas prehrávaného filmu ( dľžku ) a nedá sa prepnúť na klasické hodiny. Hodiny sa dajú zobraziť cez DO na obrazovke. Na displeji sa to prepnúť nedá. No ale to je len taký detail.

Tak som si kúpil ten Panasonic 67 a žiaľ som sklamaný. Asi som bol naivný, ale myslel som si, že bude možné kopírovať fotky z DVD, CD na HDD ale nejde to. Fotky tam dostanem len z karty. Aj to iba tie, ktoré práve nafotím - nie tak, že využijem kartu akomédium a prenesiem si na nej fotky z počítača. Také mi na karte nezobrazí. Toto ma naozaj nahnevalo :(((
Inak fotky z CD alebo DVD číta, ale ozaj veľmi pomaly. Neviem či mám nejaký chybný prístroj, ale je to ozaj pomalé. Vykresľovanie náhľadu trvá asi 2-3 sekundy. Ked mám v adresáry 60 fotiek, tak 3 min. čakám, kým sa zobrazia. :( a kedže to nejde dať takto na HDD nie je to nič moc. :(
Pokiaľ ide o nahrávacie funkcie, tam musím povedať že je výborný. Kvalita XP (najlepšia) a kvalita EP (najhoršia) nemá až taký veľký rozdiel. Skoro som si ani nevyšimol o čo je to horšie. T.j je kľudne možné ten HDD využiť na nahradie aj 300 hodín videa. Time shift je super, strih je tiež fajn.
MP3 z HDD nejdu, ale to som vedel...žiaľ v tomto má ten SONY tiež navrhch. Okrem toho, že som sa teraz dočítal v návode Sony, že vie kopírovať celé CD a DVD na HDD. Ak to aj funguje, je na tom oveľa lepšie ako Panasonic.
Takže toto sú zatiaľ moje postrehy z 1. dňa využívania. Uvítam vaše reakcie na vyššie zmienené info.
ďakujem a dúafm, že aj tieto info niekomu pomôžu. (mne by asi predvčerom pomohli - aj keď bohvie ako ten sony).

danusko,vdaka za reakciu,prakticke skusenosti pomahaju aj inym pri rozhodovani.

+1

No ale do 7 dní ho môžeš vrátiť bez udania dôvodu ( ak bol kupovaný cez internet ) a vrátia ti peniaze. potom môžeš kúpiť ten Sony a tak ďalej .... Treba sa informovať u predajcu.

žiaľ som ho nekupoval na nete, ale v NAYshope :(,
ale dik za info

Ešte doplním najnovšie skúsenosti s týmto rekordérom. Fotky je možné na HDD dostať aj z vášho compu pomocou SD karty a vraj aj cez DVD RAM (toto mi zatiaľ nešlo).
Takéto mám info z Panasonicu:
1. fotky z pocitaca je mozne nahrat na HDD rekordera prostrednictvom SD
karty pripadne DVD-RAM, musi byt vsak zachovana struktura a vsetky fotky
musia byt ulozene v adresary s nazvom DCIM
v pripade SD karty: \DCIM\Adresar\fotka.jpeg
v pripade DVD-RAM: \DCIM\Adresar\fotka.jpeg

Cez SD kartu mi to išlo, cez DVD RAM nie. Ale tam mám iný problém - neviem mi načítať môj novo kúpený DVD RAM disk - píše, že nie je dobre naformátovaný. Ešte zisťujem čo s tým môže byť.
Zatiaľ aspoň toto.

Takže som vyriešil aj problém s DVD RAM. Nainštaloval som si ovládače na comp a vštko ide super. T.j tento výrobok môžem ozaj doporučiť.

Skutocne ma Time Shift? Chcem si tiez kupit DVD recorder a tuto funkciu pozadujem. Uz som mal doma na par dni Philips 5750 a Grundig 5550 a na Time Shift som si velmi zvykol. Je super vediet vratit sa spat v case ci zmarazit aktulane vysielanie. Aj Philips aj Grundig vedeli dokonca aj ulozit na disk program ktory som zacal sledovat pred par hodinami(Philips mal 6 hodinovy a Grundig 3 hodinovy buffer). Oba som vratil kvoli chybam (Philips kvoli samovolnemu meneniu casu a zamrzaniu a Grundig kvoli hucaniu mechaniky a dialkovemu ovladaniu ktore ignorovalo tak 30-40% stisnuti)

Cital som si nedavno v Tescu cely manual k Panasonic EH57EK a ani zimenka tam nebola o Time Shift. Poriadnu slusnu recenziu som nikde nenasiel. Panasonic sa ohana iba funkciou Time Sleep, co by malo byt...ak dobre chapem iba to, ze sa da sucasne nahravat na disk a prehravat iny program z HDD....to ale vie aj nas stary Pioneer spred dvoch rokov.

Ak viete poradte recorder, ja tuzim po tychto funkciach a vlastnostiach:
160GB HDD, timeshift aspon hodinu, casovane nahravanie aj pri nevypnutom recorderi, DV vstup, rozumna cena (do 11.000SK), uvital by som aj presne strihanie na snimku ako maju Panasonic aj Pioneer a velkym plusom by bola aj moznost nakopirovat DivX a MP3 subory na HDD.

Samozrejme že má time shift, len ho tam inak nazývajú. Tvojím požiadavkám vyhovuje aj napríklad taký Sencor shr-9116t. Má Time shift do 360 minút, USB a DV vstup... cena 9 tisíc. Ale daj pozor, mal som ho teraz doma a po troch dňoch som ho išiel vrátiť s tým, že zamrzol pri finalizovaní DVDčka (dokopy 2krát z piatich), tie DVD čo vypálil mi sekali vždy približne od druhej polovici filmov všade (v dvoch DVD prehrávačoch, aj v oboch mechanikách čo mám v PC). Inak bol OK. Možno som mal len smolu na zlý kus, no už by som to viac neriskoval. Ešte že som ho mohol vrátiť do 7 dní späť. Ak nový DVD rekordér, tak jednoznačne nejaký od Panasu alebo Pajáca.

Ešte dodám že tá 9116t bez problémov kopíruje a aj ZAPISUJE medzi USBčkom, DVčkom, DVD mechanikou a HDD všetko čo len chceš.

Koukam do toho manual od toho Panasonica, a myslis tohle?

Přehrávání od začátku titulu, který se právě nahrává
– následné přehrávání - myslis tou funkci tohle? Protoze nekteri si to vysvetluji ruzne.

Cesky navod - strana 25.

Všechny tzv. značkové přístroje stojí za ... Samé ochrany a nedostatky. Jejich delší životnost ani zdaleka nevyváží vysokou cenu. I tak přístoje nejpozději do 2 let morálně i technicky zastarají. A proto kupujte vše z Číny a okolí. Všechno bude fungovat a když za 2-3 roky přístroj "umře", tak aspoň máte důvod koupit nový.

S tym sa da v zasade suhlasit.

Ktory mas na mysli ? Sencor ?

Tak tak, pred pár dňami mi v servise technik pri žiadosti o opravu ani nie 3-ročného 30.000 korunového HDD-DVD rekordéra Panasonic povedal, že oni ich projektujú na životnosť 2 roky, a porúchaný zdroj sa vraj už nevyrába a nedá sa zohnať (napokon kus od kamaráta zohnal, 2.000 Sk do vrecka a zo servisu akože neopraviteľný...). Nekupute značky!

fakt,staci,aby to vydrzalo 2 roky.

potom uz budu asi za rovnake ceny BR a HD DVD.

Tiež sa mi hneď po skončení záruky pokazil DVD rekordér Panasonic DMR-E95H v rovnakej cene, je niekoľko týždňov v oprave. Podľa vyjadrení technika je vadný zdroj a tiež majú problémy s jeho výmenou alebo opravou kvôli náhradným dielom. Trochu drahá hračka tejto značky, hoci som bol doteraz bol spokojný - mám mnoho rokov VCR, kameru, reciever a všetko toto ide bez chyby. Zástupca firmy by si mal uvedomiť, že takéto závady pokazia meno značky a tým aj odbyt.
Ináč s funkciami som bol spokojný,hlavne strih záznamu, aj keď nahrávanie foto je trochu zložité, ale ide to cez PC slot pomocou adaptéta na 12 druhov SD kariet z počítača aj z fotoaparátov.
Ak by ste vedeli, čo so zdrojom, odpíšte, je mi ľúto rekordér už vyhodiť.

INA ZNACKA HDD REKORDERU A DVD PREHRAVACOV AKO PIONEER MI NESME ZA PRAH DVERI ANI VSTUPIT. !!!!!!!!

z vlastní zkušenosti můžu doporučit hdd rekordér orava dvr-706. prodává se teď ve 160 a 250gb verzi od cca 6 tisíc. já kupoval ještě 80gb model za podobnou cenu. umí vše co požaduješ a stojí řádově míň. nějaký ochrany se fakt nekonaj :) docela dobře vychází i z testů, nedávno byl i v computeru a dostal tuším 82%

Ahoj, poradí si rekorédr od Oravy i s více velikostmi titulků? Uvažuju o něm, ale rád bych měl možnost velikost změnit, když bude potřeba...

Uz sa objavuje Philips DVDR 5570 : www.obchodny-dom.sk ...

a ten je niekde uuuuuplne inde ,nez ta Orava.

Filps ako DVD rekordér nebrať!!! Funkcie a kvalita je veľmi dobrá, ale LEN dočasne. Najväčším problémov Filipsov je, že veľmi rýchlo "umierajú".

Dva mesiace mám SONY RDR-HX650. Zatiaľ spokojnosť. HDD 160 G, USB - nemá (nepovažujem za nutné), 34 režimov záznamu - super, úprava titulov - OK, spustenie zo Stand by cca 20 sek - pri časovom nahrávaní sa spustí do pohotovosti 1min pred záznamom, menu - kompet CZ plus nápoveda, je to môj prvý DVD rekordér, ja som spokojný

Rovnako som bol spokojný s mojím niekdajším Philipsom. No asi rok po kúpe sa začal srať- problémy s čítaním aj na médiách ktoré sám vypálil, potom ich už ani len nenačítal a nakoniec už ani nechcel vypalovať (po 2 rokoch).

No a co si ho po roku nereklamoval ?

Preto lebo vtedy keď som ho kupoval bola na neho záruka len 12 mesiacov.

Zdravím Vlado, chcel by som Ťa spýtať, či by si mi nejakou cestou nepomohol dostať sa k manuálnu k DVD rekordéru RDR-HX650 v českom alebo v slovenskom jazyku.
Nemôžem sa k nemu dopracovať, nenašiel som ho ani na nete. Za ochotu ďakujem. Jaro

Rozepisovat se nebudu
www.elsapprinc.cz ...

Scooby - podruhý prosím tě buď tak hodný, a rozepiš se.
Cena 10950 Kč + balík kapesníků + poplatky v lékárně za prášky proti bolení hlavy, návštěva u lékaře /nervy v kýblu/ = další poplatky, hospitalizace /z téhož/ = další poplatky.
Z toho jednoznačně vyplývá - Panáč, nebo Pionner, a zíváš.
Ale kdo chce kam ....

Presne ako píše +++, neoplatí sa ti na tomto šetriť. Za tých 11 tisíc českých korún môžeš mať už pekný Panas a nemáš problémy. Musíš si rozmyslieť že o čo ti vlastne ide. Či o kvalitu záznamu a spoľahlivosť (Panasonic), alebo o rôzne podľa mňa zbytočnosti ako sú úesbéčka, divixy, xvidy a podobné kraviny (Lg, Sencor, Thomson, Sony...) - títo všetci patria pri DVD rekordéroch do jedného vreca.

nazdar demoni potřebuju zjistit v jakem režimu zaznamu mam nahravat filmy aby se to dalo spustit v normalnim dvd přehravači. Mam DVD rekorder sony RDR-HX650

mira - a jaké formáty, ti ten tvůj zázrak nabízí?

Tak mi přines ukázat spodní stranu dvd přehrávače.
V normálním přehrávači by měl jít jakýkoliv záznam mpeg2.

Oval - posr.li, jsme to oba.
Neptal se na formáty, ale na režim - a těch může být víc - záleží na přístroji.
Např. já mám 2 - VR a Video
VR, je něco jako pevný disk - ale ostatní přehrávače s ním nekamarádí
Video, je normální, který po vypálení přehraje i Sencor, nebo LG -, -D, a to je co říct.

Dík za info.
Njn, ale tuto informaci má přece napsánu v manuálu na straně 9 a 10.
https://sony.zstudio.cz/HA-VE_DVD_HI-FI/RDR-HX650...

Oval - to je přece stará známá bolest majitelů HDD rekordérů
Sednout si, a v klidu přečíst návod, je pro ně naprosté sci-fi.

Ja bych nevybral asi zadny. To radsi trochu priplatit a postavit htpc. Vlezes se tak do 8 tisic a nebudes mit pak potize treba s ukladanim chranenych DVD(to vetsina tech jednoucelovych zarizeni neumi), az zlevni mechaniky tak tam strcis blu-ray, pripojis to k siti, zkratka neomezene moznosti. Rychlost spusteni asi nebude nijak zarna, ale kdyz probouzis uspane PC, tak to je taky otazka nekolika vterin.

Mám vánočně krátce LG RHT497H za 5 litrů.
Zatím jen spokojenost,ale třeba ještě něco vyplave navrch....

http://www.datart.cz/katalog/DVD-rekorder-LG-R... ...

Dobrý den,
dnes jsem zakoupil výše zmíněný dvd rekordér RHT497H a při připojení pomocí kabelu scart, kabel odzkoušený na jiném zařízení a je oki, jde pouze obraz ale nejde zvuk. A to jak při přehrávání z televizního tuneru, jak analog tak dvb-t, tak ani z disku dvd. Pro upřesnění uvádím, že televizor je také lg a to 42PQ3000. Zkoušeli jsme i propojení pomocí optického kabelu ale opět bez zvuku.
Předem děkuji za odpověď.

Dvě možnosti
Špatně zastrčený Scart - povytáhnul se.
Neúplný Scart - nemá zapojených všech 21 pinů.

Ahoj,
scart zkoušeny tři, předtím odzkoušeny na satelitu, oki. vstup na televizi také odzkoušený-oki. Dnes zkoušeno na jiné televizi, také bez zvuku. Ale po připojení přez hdmi je vše oki, je vůbec na jejich scartu audio signál?
Má někdo zkušenosti s tímto rekordérem?
Předem díky.