HDD proti MiniDV

DObrý den,
vybírám kameru a nemohu se rozhodnout mezi médii. Záznam nechci zpracovávat na PC. Mám takovou představu že záznam z MiniDV dostanu přes DV vstup do DVD/HDD rekordéru, tam jej setříhám atd. a vypálím. Nezhorší se tímto kvalita záznamu? Je nějaká možnost dostat záznam z kamery HDD do rekordéru. Rekordér nemá USB.
Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Doporučuji rozhodně MiniDV.Záznam z kazety můžeš potom zpracovat,jak jsi popsal.Na kazetě je záznam v nekomprimované(vysoké) kvalitě,který v rekordéru zkomprimuješ do formátu pro DVD.Pokud zvolíš kameru HDD,tak ta už natáčí ve zkomprimovaném formátu pro DVD.Kazeta má ale obrovskou výhodu v tom,(kromě toho,že je na ní nekomprimovaný záznam v hodný pro střih)že ji můžeš archivovat a kdykoliv si DVD znovu z ní vytvořit.U HDD kamery není možná archivace a vyrobené DVD moc životnost nemá.Může ti vydržet taky jen jeden rok a co potom,pokud jsou na tom rodinné nahrávky.
Je toho daleko víc,ale tohle asi tak ve zkratce.

cez kompozitny vystup

dv vstup alias i-link alias firewire,pokial ho rekordér má, nijako neovplyvňuje záznam,ten záznam je len skopírovaný v takej podobe,v akej je nahraný v kamere,záznam a jeho kvalita je ovplyvňovaná len pri jeho spracovaní,nie pri prenose dát z jedného zariadenia do druhého cez firewire rozhranie.Jediný problém nastáva pokial nesedia normy a firewire čip napr. podporuje iba NTSC a kamera je PAL a opačne,vtedy môže nastať,ale nemusí,že firewire čip upraví tok dát na napr.NTSC normu a prenesené video bude zdeformované,ale to na zariadeniach predávaných v Europe by bola len velmi nešťastná zhoda náhod a reálne je to prakticky nemožné,iné je to,pokial by bolo niektoré zo zariadení dovezené a kupované priamo v napr. USA alebo v Japonsku,Arabských Emirátoch a pod.,tam by mohla nastať nekompaktibilita.Samotné dvd rekordéry sú osadené hw mpeg kodekmi/obvykle Cirrus Logic,VIXL,MediaTek,Vitec,SigmaDesign../,takže ani tam k nejakej výraznej degradácii kvality,ktorú by bol schopný rozoznať bežný domáci užívatel, nedochádza

inak doplním: ako už bolo napísané predomnou,z hladiska trvanlivosti záznamu je najvýhodnejšie miniDV,kazety s nahraným videom vydržia velmi dlho pri správnom skladovaní,s napálenými dvd je to všelijaké,v extrémnych prípadoch je takéto dvd už za pár mesiacov nepoužitelné,rekord u mňa zatial držia dvd maxell,ktoré už po 3 mesiacoch nemali ani stopu po použitelnom zázname a médiá Benq,ktoré po 7 mesiacoch začali korodovať

Díky moc za pomoc. Jsem rozhodnut pro MiniDV.
Ještě jednou dík, konečně mi to někdo pořádně vysvětlil...