HDD problém

Zdravím mám dotaz popíšu co se mi stalo.Počítač normalně fungoval jako hlavni disk používam ssd a druhý HDD WD 2TB a další WD 3TB na fotky ,hry a filmy.Znamí chtěl něco s zkopírovat na flashku z HDD starého 500Gb.Odpojil jsem sata kabel od WD 2TB a nechal na něm připojený napájecí kabel po zapnutíPC jsem z kopiroval z jeho HDD na flashku co chtěl a všiml jsem si v tento počitači disku 7,82gb myslel jsem si že to je část toho starého.Po odpojení toho 500gb disku jsem připojil sata kabel zpět na muj WD 2TB a zapl PC a v tento počítači vídím stále ten 7,82gb disk jako jednotku E.Nechápu když disk nebyl připojený na sata kabel jenom napájení co se sním stalo..Ve správci disku ho vidím celý ale hlásí se tam jako FAt32 7,82gb.Určitě by šlo odebrat a zformátovat ho,ale nechci přijít o moje fotky.Prosím nějakou radu díky..

Odpovědi na otázku

Když nechceš přijít o data, tak je máš určitě zálohovaná. Druhá věc, cizí a neznámé disky se připojují zásadně přes USB převodník.Abych jenom nerýpal, zkusil bych nabootovat nějaký Live Linux a podívat se na stav disků tam.

-To co vydíte jako třeba písmeno C na kterém je oprační systém se nenazývá disk ale je to parcela na disku ( Partition)-Na disku může být xx.... parcel-parcela nemusí být pře celý disk-na disku muže být parcela i bez písmene a nepřipojenáatd...Základem je pokud tomu rozumíte jak koza petrželi tak to nechte být

Máš tam stále flashku 8GB. Vytáhni ji a bude lépe.

Tím, že byl odpojen, asi "přišel" o písmeno. Správa disků: a změnit či přidělit.