» Poradna » Notebooky

HDD přetížení

Dobrý den chtěl bych se zeptat. Přeinstaloval jsem win 8 a po spuštění a nainstalování aktualizací je pevný disk na 100 procentech a dokonce mě to na to i upozornuje že je tam moc vysoký výkon. Nevíte co stím? Něco odinstalovat. Rozbitý HDD nebo podobně.

Odpovědi na otázku

Podívej se co jej konkrétně tak vytěžuje. (Sledování prostředků).

Zrejme dobieha nejaká kontrola súborov. Nechaj "zkľudniť" systém aspoň 10 minút. Potom reštartuj PC.

když vůbec nic nedělám tak se dá do normálu ale jakmile začnu dělat jen něco nepatrného hned vyskočí na 100 procent viz. antivirus

Největší zatížení má systém a antivir okolo 10mb oba dva.

V tvojom prípade OS W8 korektne odinštaluj antivir od tretieho výrobcu (nepoužívaj). Ak máš chuť byť imaginárne chránený pri W8, taj jakštakš si rozumie s W8 rumunský Bitdefender, ktorý sa zbytočne neplaší, či neblbne ako ostatné.

http://asdsw.rajce.idnes.cz/nastenka tady je fotka jak to vypadá. HDD i trochu bzučí a dost se zahřívá.

na budúce alt prtscr, spustiť mspaint/malovaní a vložiť ctrl v a upload na postimage.org. Som zvedavý čo je ten WMIW

omlouvám se ale nerozumím co mám udělat. ve správci úloh mám spustit novou úlohu a updatovat jí?

Windows module installer worker (máš na bielej vlajočke kolečko s hodinkami) znie, že W8 vykonáva údržbu systému a súborov. (Nechaj ju bežať do konca).Táto plánovaná údržba sa dá vypnúť v TaskScheduler, distable "Maintenance Scheduler Launcher Task".

A jak dlouhou to může trvat?

ak nevieš ani čítať, tak to je o ničom. Tu app ukonči a reštartni

Vyhoď Nortona (Symantec). Chrome tiež, použi IE Firefox.

Přeji vám hezký den.Mám dotaz a nevím kde se zeptat.Jsem začátečník a včera jsem si stáhl zdarma OpenOffice.org3.3.0 a ptám se zda tam jde nastavit k ovládání čeština.Děkuji za odpověď.

nevieš si založiť nové vlakno? Všetko OO češtinu nemajú, upgrade-uj na 4.0

Už je OO 4.1.1

win8 sou pro SSD na hdd se budou sekat navrat na win7 nebo koupeni SSD

Tak tohle je aspoň blábol. :D :D :D

Win jsem přeinstaloval na 8.1 a udělal tam tento návod https://www.youtube.com/watch a i přesto mi to skáče dost vysoko třeba okolo 50 mb a někdy to vyskočí do té 100. Ted to zavinuje program který se jmenuje wsappx

Zkus to znovu,ale začni od píky.Tzn totální reinstalace s odstraněním oddílů a jejich znovuvytvořením.Nějaká přeinstalace s přesunutím nežádoucího bordelu do nového sys nemá žádný význam a je to zbytečně strávený čas.

Zeptám se od kolika do kolika by se to mělo pohybovat?

mám zapnutý avast a píše mi to 20 mb a 99% disk to asi neni dobré co?

už ti tady bylo řečeno abys vyhodil ty antivyráky třetích stan. Avast tam nemá co dělat nech tam jen ten Windosow Defender, tenti v pohodě stačí.

tak já to řeším na W8 stejně.. ale kdo chce kam... Takže pokud hodláš používat avast, tak vypni defender...

Neřikejte mi že celý disk zatěžuje jen avast

2 antiviry v jedno PC jsou KRAVINA... jeden vyhoď a pak teprve začni řešit to vytížení.. to je tak těžký to pochopit...

Defender není antivir, ale antispyware.V klidu může běžet s klasickým antivirem (Nod32) a navzájem se doplňovat.Problém může nastat v případě bezpečnostních balíků (což sice může být Avast, ale pouze v placené verzi), které podobný software obsahují, ale Windows je natolik inteligentní, že v tomto případě Defendera vypne.

ve Win 8 je součástí defendera i MS Security Essentials...

Tak antivir jsem smazal co dál teda když je to o tom. A neni to normální že to kolísá opravdu od nuly do 100 procent když se ten disk pouzkůvá?

ano, když scenuješ disk antivirem tak to běží co to dá ... u mě to je třeba při čtení i 125 MB/s .. jen díky tomu že mám systém na SSD, tak se dá PC normálně používat i když zrovna ten scan běží...

úplná kontrola může na klsaickým (dejme tomu 1TB disku) běžet i několik hodin.. takže to nech doběhnout a pak to v scheduleru vypni

Jak v tom máš starý ten disk? Teoreticky 3 roky a starší už můžou vykazovat vadný sektory a v tu chvilku, zamrzá celý os. Pro klid v duši to projeď aspon tim HD Tune Lite - tim podrobnym testem hdd. Ten ti zčervená když bude hdd v háji

Koupil jsem rok starý notebook MSI GE70 a po přeinstalování to začalo dělat. Když jsem se koukal na rozdělení disků mam tam 8 oddílu. 6 jich je skrytých. Nemá to na to také vliv? Když bych přeinstaloval win nevím jaké mám ponechat a jaké vymazat abych nepřišel o originální win 8.

bych se vysr... na hledání problému a udělal čistou instalaci.. To možná zabere míň času...

btw. čím si přeinstalovával? nebylo to jen "obnovení továrního nastavení" nebo jak se to jmenuje?

no je to obnovení do továrního nastavení. Jenže když to vymažu a udělám instalaci z DVD kde mam 8 stažený tak přijdu o originální win který je v notebooku.

http://asdsw.rajce.idnes.cz/nastenka tady jsou 4 fotky toho programu musim říct že se mi zdá teda že když jsem ho spustil tak se to zlepšilo systém běží na 50 procent rychlostí okolo 90 mb/s

Aha tak to byla zbytečná radost připojil jsem externí HDD a ono to podělilo 2 kdyz ex. mělo 0 a HDD v počítači 100.