HDD plotny

když to není nikde uvedeno, a i obchody mají ve značení zmatek, jak doma sám zjistím kolik můj zakoupený HDD má ploten?děkuji

Odpovědi na otázku

Rozebereš ho a spočítáš si je.

Podíváš se na specifikace u výrobce disku?Lidi, přemýšlejte hlavou...

A hlavně k čemu dobrému to tazateli bude.

Asi si chce udělat podšálky ?Jiný důvod mně nenapadá.

důvod je značný rozdíl v rychlostech podle počtu ploten.dtto v hlučnosti a spotřebě.

Ve chvíli, kdy výrobci disků zjistili, že zákazníci tuší, že čím méně ploten (a čtecích hlav) má disk na určitou kapacitu, tím větší má výkon, začali to úspěšně tajit.Doma sám nic nezjistíš - jinak by ses neptal.Výborné by bylo doplnit dotaz o označení disku.Pak by ti někdo třeba uměl požadovaný údaj sdělit.

Jen kdybys uměl hledat tak to najdeš něco sem našel se mrkni:http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14...

Obrázek 9/13 - tam máš vysvětlení. Tyhle disky se dělají jak s 2 tak s 3 plotnami. Počet zjistíš až po koupi... výrobce to vede jako 1 model disku.

http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14... 1TB varianta je na tom stejně?

To je fakt tak složitý kouknout se na stránky Seagate.com a najít si data sheet požadovaného typu harddisku ??? http://www.seagate.com/www-content/product-conte... A kdybys to náhodou v tom PéDéeFku nemohl najít, tak je to na straně 2, 4-tý sloupec tabulky [1TB], 10-tý řádek [Heads/Discs] - 2/1 - slovy dvě hlavy na jednu plotnu.(sloupce a řádky tabulky jsou počítány bez záhlaví a sekcí)

"Obrázek 9/13 - tam máš vysvětlení" - v tom data sheetu mají evidentně chybu: 1TB disk má 1 plotnu; 3TB má 3 plotny; 4TB má 4 plotny, tak 2TB bude mít 2 plotny, né 3. Ty plotny jsou stejný, s kapacitou 500GB na jednu stranu, tj. 1TB na celou plotnu (obě strany). Co by do toho asi dávali za plotny, aby byly v disku 3 plotny na 2TB dat? To by museli dělat k vůli tomu nějaký speciální, když by měl mít 3 místo 2, aby to vyšlo na požadovanou kapacitu.

Nemusí to být chyba. Viděl jsem někde recenzi (myslím 5900rpm 2TB Seagate) a měl 3 1TB plotny využité jen z 2/3. Pak bylo v grafu krásně vidět, že je ke konci rychlejší.

Teoreticky to možné je, ale to by mohli pak použít nějaké "nekvalitní" plotny, které nemají 100% povrchu funkční, protože jinak by to byl nesmysl, aby tam dávali navíc jednu 1TB plotnu jen tak, ze srandy

Preco nekvalitne ? Vyrobca moze pouzit platne s mensou hustotou (vacsim zrnom aktivnych castic). Inak bezchybny disk nikdy neexistoval. Aj v dobe davno minulej MFM diskov boli vadne sektory zapisane v tabulke uz od vyroby. Tabulka s vadnymi sektormi bola nalepena na disku a pri LowLev formate sa museli do tej tabulky tie sektory znova zapisat.

opravdu tam mají 3 plotny po 666GB

AIDA64 > NosičeDat > ATA > FyzickáInformaceOATAZařízení > Ploten / ProvrchůProZáznam.

Stačí spustit program AIDA64, dříve se to jmenovalo Everest (řekne ti o tvém pc skoro vše)Když tam najedeš na disk, tak ti to řekne, kolik má ploten, jaká verze je to disku a kdo ví co všechno.

To není vůbec pravda. AIDA vychází z databáze zařízení, ze které pak reportuje.Např. jsem nedávno koupil daný typ, AIDA mi tvrdošíjně tvrdí, že je to tříplotnová verze.Tak jsem byl na rozpacích - disk disk má hluboky prolis ale reportuje se jinak a na internetu to tvrdí také, že ST2000DM001 je tříplotnová verze No, tak jsem ho hodil na váhu - jeho hmotnost je 449 g a ne 626 g.Pro srovnání:1 TB disk váží 400 g4 TB disk 610 gPodle hmotnosti jej tedy považuji za dvouplotnový, protože:610 - 400 = 210 g210 / 3 = 70 g400 + 70 > 449 gTj. fakt nevím, jak by tam tu třetí plotnu a mechaniku hlaviček nacpali.