HDD NOVÝ

chci si koupit nový disk 500GB jakou značku mi doporučíte a hlavně aby byl dělaný na 24hodinový provoz - nonstop... hlavně potřebuji aby bylo na nej spolechnutí ...

co jsem měl doma WD3200AAKS - 320GB SATA po pul roce kleknul a sním data co jsem ta měl. !!!!!
takový už nechci moc děkuji za vaše poznatky.

Odpovědi na otázku

www.svethardware.cz ...

"spolechnout" se nemůžeš na nic,každá koupě HDD,je sázka do loterie a skoro nezáleží na značce,ani na kapacitě disku.

a o heslu "ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT" jsi koukám nikdy neslyšel... inu, komu není shůry dáno, ten je blbej...

jinak to co poradil Rexon je dobrej nápad, RAID1, sice budeš muset investovat do dvou disků a kapacitu budeš mít jen jako bys měl jeden, ale s tvým přístupem k zálohování je to evidentně nutnost...

jinak pravdu měl i druhý odpovídající, je to fakt o štěstí na jaký narazíš kus... ale já osobně bych doporučil Samsungy - nízká (a to opravdu hodně nízká) hlučnost a nízká teplota... prostě: ticho a chlad

to mas pravud ale denne zalohovat nejde kdyz mas zalohovat 400GB na dvdcka to nedes.. Samsung jsou dobre disk ? jaky mas sníma zkusenosti prosim rekni mi neco o nich moc dekuji za tvoje názory.

Osobně jsem chtěl doporučit právě WD, protože s nimi mám z hlediska spolehlivosti jen pozitivní zkušenosti. Možná se před koupí nového disku zamyslete nad účinností Vašeho chlazení ve skříni, protože i sebelepšímu disku pečení nedělá dobře.

Ahoj, moje skusenosti, v kompe mam sata disky Samsung 160GB a WDcko 200GB, samsung som este ani raz nepocul , WDcko ked zacne mastit tak ho pocujem, skrinu mam odvetranu dost dobre : CPU 34 chipset 24 noa disky maju samsung 30 a WD 42 stupnov takze ja by som siel do samsungu, popripadne hitachi su vraj dobre.

Co som pocul od chlapika ktory ma teda dost kosickych ftp antikackych ftp na starosti tak WD ani Seagate by neodporucil

Ale proc na DVD? Klidne se da zalohovat na externi disk.

V podstate jsou 2 snadna reseni:
1) RAID 1
+ vsechna data se zalohuji automaticky a okamzite na oba disky
- pokud je smazes, nemas je jak obnovit
- pokud je zniceno misto, kde je PC, jsou data znicena

2) Externi disk
- je potreba se starat minimalne o pripojeni/odpojeni disku
+ je mozne je uchovavat na 2 mistech, takze v pripade pozaru a podobne je mozne obnovit ze zalohy
- nejsou zalohovana data od posledni zalohy
+ moznost mit vice zaloh z ruznych obdobi

Pripadne se to na udelat oboji....

ahoj co rikas na RAID pole 0 , 1 , 2 prosim o tvuj názor moc dekuji

RAID 0 ti zrychli nacitani z disku, ale pro zalohovani ti nic pozitivniho neprinese, prave naopak. Zvysuje sanci na ztratu dat, protoze pokud jeden disk umre, tak prijdes o data. A s 2 diskama mas dvojnasobnou sanci, ze se tak stane.

RAID 1 jsem uz rozebiral nahore.

RAID 2 jsem nikdy nezkoumal, takze ti k nemu nic nereknu. Neco o nem najdes na cs.wikipedia.org ...

Mám v PC:
Seagate Barracuda 7200.11 ST3750330AS -750GB SATA II/NCQ 32MB
Seagate Barracuda 7200.10 ST3400620AS - 400GB SATA II-3G
2x Seagate Barracuda 7200.10 ST3320820AS 320GB SATA-3G
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS -500GB SATA II/300 NCQ 32MB
a v šuplíku PATA Seagate Barracuda 7200.10 ST3500630A - 500GB
Zatím mi "odešel"jen jeden 750GB HDD a to hned při instalaci OS,byl vadný.
Stáří disků je od asi půl roku do tří let

Pokud ti mohu poradit tak si kup disk od Seagatu. Dělají hodně dobré a výkoné disky. Hlavně jsou kvalitní a spolehlivé.

V tomhle pripade naprosto plati co clovek, to nazor. Ja mam zase vynikajici zkusenosti s WD pripadne Samsungama, za to Seagaty mi behem poslednich dvou let odchazeli docela casto.
Pokud chces mit opravdu jistotu, tak jedine zalohovat, zalohovat, zalohovat.

Po zkušenostech s WD mohu doporučit Seageate a jako nouzové řešení Samsung.
WD topí a jsou to nejhlučnější disky na trhu, Seageate mne ještě nezklamal.
Doporučuji 2x Seageate 1TB a raid.
Zvaž jakou cestu od výrobce disky mají za sebou, jak se k nim dopravci chovají a co v nich je.
Stalo se že mi při koupi HDD že mi s ním prodavač praštil o pult jako s vepřovou kýtou a to věděl co prodává. Ví přepravce co veze?!

24 hodíny prevádzka ? Tak tu nie je čo riešiť: EAGATE Barracuda ES.2 500GB: ST3500630NS

Nejako sa mi stratilo S (eagate)

Taky se priklanim k tomuto disku