HDD neustále na 100%

Dobrý den,syn si pořídil nový notebook a neví si rady s tím, že mu ukazuje, že jede HDD neustále na 100%. Není to například nějakým softwarem?Je to https://www.czc.cz/hp-pavilion-power-15-15-c... zde je screenshot procesů, které neukazují vysoké hodnoty - když tam naskočí třeba jen 50%, tak to vydrží pár minut max...https://prnt.sc/iostt5Děkuji za odpověď a případné radyPetr K

Odpovědi na otázku

nejprve bych obnovil system...stahnul veskere aktualizace...pokud bude i tak vytizen a tim komp zasekanej ..reklamovat...muze byt vadny hdd...mimochodem bych ten hdd nechal vymenit za ssd....pc bez ssd je pak jen plecka :)resil jsem toto u znameho na starym krapu kde bezel taky neustale na 100% ...soupnul jsem mu tam jinej starsi kousek malo pouzivany a uz to jede v ramci moznosti ok :)

Mno jo no, co se tak dívám do technických specifikací, tak je to podle mě SMR. Takže se to chová tak jak má.Pokud jsem to vyčel dobře, tak je tady každá rada drahá. Doslova. Buď počkáte, až si disk uklidí data. Myslím, že tyto disky používají jako vyrovnávací paměť 1 GB NAND a data ke zpracování neukládají na plotny jako ST Archive. Ale i tak to bude nadlouho. Může se vycukat za přijatelný čas nebo nekonečné hodiny.Nebo pořídíte disk bez SMR.

Je nějaká argumentace k tomu mínusu?

Sice jsem mínus nedal, ale myslím si, že tohle s tím nemá co dělat. Ano systém zápisu je jiný, přesto tohle evidentně způsobují systémové operace. To s diskem nemá moc co dělat. Na disku od WD by to fungovalo/nefungovalo stejně. Ano ssd by bylo super. Zvládal by to rychleji. Obrovská chyba kupovat NB bez něj, zvláště v této ceně. Přesto to není jen o disku. To, že nemáte SMT rád, neznamená, že je na nic. 1) Nevíme co tam je za verzi win 102) Nevíme co tam je za bloadware3) Windows 10 mají bohužel tu vlastnost, že mají v prvních chvílích nároky větší4) Není snad jediný NB který jsem měl v ruce (i s win 7, nebo win 8) který by fungoval po prvním spuštění OK. Většinou jsou to nějaké prehistorické verze windows => potřeba aktualizací, ukládaní nastavení uživatele, všechen bloadware se probudí a chce se aktualizovat. tisíc nabídek na placený SW. Kolikrát snad lepší a rychlejší to přeinstalovat rovnou.Z výpisu je vidět, že to chroupe především systémové věci, takže je možné, že se to uklidní. Případně bych to zkusil sestřelit a pak si s tím pohrát. Promazat kraviny, aktualizovat systém atd..

Děkuji moc! Volal jsem do firmy, kde jsem to koupil a prý je to u těchto hp normální a postupně se to opravdu zmírňuje. Kdyby to prý bylo furt nebo se to zhoršilo i zvukově, mohu to reklamovat nebo si připlatit a jejich autorizovaný servis mi tam přidá SSD nebo vymění HDD.

Děkuji za vysvětlení. Wokna neznám, a myslel jsem, že jsou na tom lépe. To jsem překvapen, co všechno se tam děje. SMR opravdu nemám rád. Kdykoliv dojdu do styku se SMR, tak je to problém. SMR má své místo na slunci, ale musí se hodně uvážit pro jaký účel má být použitý.U systémového disku bych se mu na každý pád vyhnul.

Odinstalovat bloatware od výrobců, ale jestli je to laik, tak to asi neni nejlepší nápad (aby si třeba neodinstaloval ovladač wifi apod.) Ta výměna za ssd je dobrej nápad. Jak je to vůbec se zárukou, když si koupíš notebook s hdd a sám by sis doma do něj dal ssd, ztratíš po výměně záruku, nebo ne ? Někde jsem četl, že by se záruka porušit neměla, ale nevim jestli jen u nějakého výrobce nebo u většiny. Ntb sice nemám, ale docela by mě to zajímalo.

Nabídnuli mi výměnu nebo přidání ssd v jejich servisu jako samozřejmost za drobný příplatek. O záruce se ale nezmiňovali.

Jak ho ma dlouho spusteny? Windows bohuzel trva docela dlouho, nez se "usadi". Nechte ho zapnuty pres noc a reste to jako problem, az jestli se to nezlepsi do rana.Momentalne je tam videt hlavne SrTasks.exe a MsMpEng.exe, coz jsou oba standardni procesy Windows (jeden z nich je antivirus, ktery zrejme dela plny scan pocitace), takze nic zvlastniho.

Je v provozu okolo 6 hodin, nechám to tedy přes víkend normálně fungovat a ozvu se případně v neděli.Díky moc !

Jak dlouho je v provozu? Neprobíhají nějaké aktualizace?

Je v provozu okolo 6 hodin, nechám to tedy přes víkend normálně fungovat a ozvu se případně v neděli.Díky moc !

Tak o určitě nech žít svým životem, minimálně den dva.

tak jak rikaji nechte to uklidnit (a jinak pokud jsou tam nejake vestavene aplikace primo od vyrobce...tak dost jich muzete odmazat, casto uplne zbytecne brzdi system)pocital jsem, ze to trva uz nejaky ten den...kazdopadne stejne zvazte to ssd.......uvidite ze mate najednou min 3x rychlejsi pc pro praci v systemu.