» Poradna » Notebooky

HDD místo mechaniky v ntb zatěžuje CPU

Dobrý den, pořídil jsem SSD který jsem umístil do primárního slotu, původní HDD jsem umístil do rámečku místo mechaniky. Při spuštění čistého OS w10 ver. 1909 se všemi aktualizacemi mi systém vytizuje CPU cca okolo 20%. Při odpojení HDD (místo mechaniky) se sytem chová normálně a nepřekročí vytížení CPU ani 1%.Otázka zní, proč se to děje a je nějaké řešení?Někde jsem četl že záleží na připojení, nějaké dva typu SATA, rozdílné napájení, ale to se řešilo v souvislosti že disk byl pomalý, což se u mě neděje, běží normálně jen zatěžuje CPUDiky za typy a radySony vaio SVE14ag15mi3 2.4Ghz16GB ram

Odpovědi na otázku

tak sa pozri co berie tych 20%. Samotny HDD to nieje, bude to nejaka indexacia suborov, a ked skonci, prestane vytazenie. Takze.. spravca uloh, procesy, zorad podla procesora a pozri co ma 20%

System, dle podrobností je to ntkmlmp.exe. _ Kemel & Systems

Ntkrnlmp.exe is the part of windows that is, among other things, responsible for loading and executing drivers and services necessary to use the hardware present in your system. That means that, rather than ntkrnlmp.exe itself, it's most likely one of the drivers or services that is the cause of your issue.cize vyskusaj ten disk pripojit cez usb prevodnik, ci to bude robit to iste, ked nebude, tak sata driver dosky?

Konstatuješ to po několika hodinách zapnutí bez restartu, nebo jen po spuštění nově nainstalovaného systému (běží jen krátce od zapnutí)?Nově spuštěný systém vyhodnocuje daný HDD jako nový a probíhá na jeho obsahu prvotní systémová indexace obsahu a to nejen vlastností souborů, ale také obsahu souborů. A to trvá i několik hodin (u obsahově velkých zaplněných disků i třeba 10 hodin). Dobré je, že tato utilita má v systému přiřazenou velice nízkou prioritu a tudíž prakticky neovlivňuje vlastí práci na PC/NB, navíc je vlastně jednorázová, při dalším provozu se indexují jen nové nebo změněné soubory. Ale pozor, pokud dojde k restartu/vypnutí PC před ukončením kompletní indexace (avizuje to právě pokles vytížení CPU a prakticky minimální aktivita disků neběží-li právě nějaká uživatelská aplikace), po znovunajetí systému začne indexace daného disku od začátku.

Zatížení je ihned po spuštění. Je tedy pravda že v kuse běžel třeba 3 možná 4 hodiny.. A beze změny. Je to disk o 500gb, aktuálně byl plný zhruba z 1/3. Takže teoreticky když disk naformatuji a tím celý smazu, tak by se proces mohl urychlit, čistě pro ověření zda vytížení cpu klesne po nějakém čase. Každopádně děkuji za vysvětlení a radu, vyzkouším to.

Ta NB bežel 12 hodin v kuse a beze změny...