HDD Low Level Format

Dobrý den, když chci program HDD Low Level Format použit muže být spuštěn ze systemu nebo musí být na flash disku

Odpovědi na otázku

Klidně ze systému. Zvolíš který disk chceš formátovat. (pochopitelně to nemůže být C)

Ehm, nepleteš si low level formát a formát? Low level jsem dlouuuuuuho neviděl a ani mne nenapadá relevantní důvod jej provádět.PrasatkoPee

Nepletu. Právě dávám "dohromady" jednu flashku Kingston DT 101. HDD LFF v. 4.40 funguje opravdu dobře.

Aha ja pravě potřebuju tim programem nízkourovnově zformatovat pevný disk (mám tam 2 vadne sektory ) a jinam ten disk nemohu připojit pravě :(

A tie 2 sektory ti kto oznacil, ze su vadne ?

Vadné sektory neexistují u "zdravého" disku jsou automaticky realokovány za náhradní, má jich v záloze mnohem více než 2. Pokud jsou v červených opravdu nečitelné, je problém mnohem vážnější a disk ihned reklamuj, zde nějaký formát bude bez efektu. Přibudou další a zase nečitelné.

Hmm ten disk už je po zaruční lhutě tedy nelze reklamovat Když bych "přetahl" ten program HDD Low Level Format Tool na Flash Disk a z toho to spustim tak to pujde ne?

Z Flash Disku kdybych ho spustil tak by mi ten disk zformatoval ne ?

To je na tobě, ideálně pracuj z jiného HDD.

Z flesky ho sice muzes spustit ale na vadnem disku nesmi bezet OS.Pouzij HirensBoot - lze spustit z flesky, zvolis miniXP a tam LLF najdes v menu.

No bacha to mu musíš napsat kde to najde:http://www.hirensbootcd.org/download/a zcel super je, že musím vždy dodávat ... při pálení na optiku je nutné vypalovat ISO v archivu jako obraz CD. Jinak jsou zde tací, co pálí ten soubor tak, jak je!

Nebo šlo by ten disk nějak "ořiznout" chapu že bych měl o něco menši kapacitu ale na nějakou chvily by to pomohlo ne? jenže nwm na kolik GB zmenšit velikost disku

To musis vedet kde jsou vadne sektory a disk rozdelit aby byly mezi/pred oddily. Pouzij Partition Wizard (je taky na HiensBoot).

Jistě, pro testování, zkoušky a "hraní" možná. Jinak ale jde o zatraceně idiotskej přístup.

Ořezávat nemůžeš nic, disk musí logicky přistupovat ke všem cylindrům a jen on mám možnost hledat a vyřazovat vadná místa. Pokud to nedá je na vyhození.

Takovy disk je na vyhozeni.

Ano, na hraní si, testování a učení se, proč ne. Dnes je LowLevel format opravdu zbytečný, v 99,9999% k ničemu, kdysi tento nástroj byl i v BIOSu. Dnes funguje automatické realokování vadných sektorů a pokud je vadných sektorů příliš, je disk na vyhození (vždy byl takový disk na vyhození). Vadné sektory už budou jen (rychle) přibývat.

Předně, LowLevel Format umí jenom výrobce a i jemu to trvá týden. Celkem je disk v testovacím zařízení zhruba měsíc.Podle výrobce HDD si stáhni od Western Digital WD Diag, popř. obdobný software od Seagate. Projeď disk a zařiď se podle testu.