» Poradna » Ostatní

HDD instalace 2 systemu

Čau všem,zkouším instalovat wXP na 2 oddíl HDD po stažení MagicPartition7.0,kde jsem disk rozdělil na 2 prim. oddíly,píšou, že pri.odííl pro XP musí být aktivní a musím použít bootovací CD a v tom je problém.Mám totiž cracklou verzi, kterou mohu použít pouze z Win98 (není to boot.CD!) a jako novou instalaci se pak pokusit o instalaci. No ale to nepůjde když se přepnu a nový prim. oddílkdy se pak PC restartuje a nskočí klasika pro instalci s boot.CD (a to i s pomocí boot. diskety).Návrh: naistalovat ještě jedny W98+ renovace na wXP?Dojde pak k vytvoření boot. menu:1) Win982) WinXPMá někdo zkušenost jak to vočůrat??Rozšíř. odííl jsem zkoušel a psalo to ,že mám poškoz.disk.Tak jsem se vrátil k W98, ale ještě bych to zkusilPORAĎTE!!Jerry

Odpovědi na otázku

Hele W2K jdou instalovat i z disku a u XP je to stejny, ale ty mas asi jen verzi pro upgrade jak pises.  Bylo by dobry vedet, jaky mas vsechny soubory pro ten upgrade - mozna by z toho sla udelat cista instalace. BootMenu se vytvori, kdyz jako prvni nainstalujes prave Win98. Ja jsem je tak natah na primarni disk do aktivniho oddilu a W2K se natahnou na logickej disk v rozsirenym oddilu. Zkusil bych ten upgrade z Win98, jak navrhujes.kabuto

Čau kabuto, ještě poslední možná hloupý dotaz. Zkusím tedy nainstalovat ještě jedny W98 na rozšířený log. oddíl d: vytvořený PM7.0, domníváš se ale pak, že se automaticky objeví butování po startu: 1. W98 2. W98 (příprava k inovaci na wXP) Jestli ano, odepiš, nechci to zase zvrzat, už jsem ty w98 musel takhle obnovovat a bohužel jsem ztratil nějaky prográmky, které jsem musel zase tvořit (naštěstí mám teď už zase zálohu) Díky moc Jerry