» Poradna » Notebooky

Hdd do optické mechaniky

Ahoj, chci přidat ssd do ntb a rád bych se zeptal, zda-li bude tento rámeček pasovat.Můj plán je hdd vyndat a dát ho do rámečku místo opitcké mechaniky a do místa, kde byl umístěn hdd dát ssd. (někde jsem četl, že sata v mechanice je pomalejší a potenciál ssd disku by nebyl plně využit.Osobně si myslím, že to nebude problém, ale jistota je jistota a než abych pak běžel do obchodu rámeček vrátit, tak se radši zeptám tady.Děkuji.ntb: https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-ideapad-... rámeček: https://www.czc.cz/akasa-ak-oa2ssa-03/161898... //Smazán troll "karetní hráč" (=joachym / olympie / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

To musíte vyzkoušet. Nikdo Vám toto nezaručí, U czc a vlastně u každého z eshopů máte 14 dní na vyzkoušení a v případě, že Vám produkt nevyhovuje, tak jho můžete vrátit bez udání důvodu.Ale počítejte s tím, že se vám výrazně zkrátí výdrž na baterii, protože mechanika má zanedbatelnou spotřebu, zatímco disk už úplně malou nemá. A spíše mě zaráží, že Vám v notebooku nestačí 2TB místa? Jestli ne, tak si rychle kupte nějaký nas server, kde můžete svá data uchovat a nestrachovat se o ně v případě, že by vám notebook někam spadl, protože když vám notebook spadne a vy v něm máte hdd, tak si můžete být téměř jistý, že je po disku. To jenom takové doporučení.