HDD do cd rom pozice na notebook

zdravim,hladam suflik na HDD do cdrom pozicie do notebooku... Kupil som zly, nevsimol som si, ze mam cdrom pripojenie ine ako suflik co som kupil, ale mozem to vratit...obrazok:http://img195.imageshack.us/img195/8704/2012090114084... ten spodny je moja cdromka, vrchny suflik, co som kupil, HDD ma normalne SATA pripojenie. Da sa kupit suflik na to moje pripojenie, ci je to uz nieco stareho? Je to IDE pripojenie? mm v tom dost chaos... na ebay som nasiel nieco takto:http://www.ebay.co.uk/itm/2nd-Hard-Drive-Caddy-... diky

Odpovědi na otázku

To je IDE mini. Je to zkrátka standardní rozhraní IDE, ale zmenšené a navíc shluknuté s napájením 5V dohromady.Těmhle šachtám se říká "caddy" a je toho nespočet druhů/typů. Nezáleží totiž jen na tom, zda je to SATA nebo IDE, ale i na tom, jakou výšku v mm ta šachta má, jaký typ notebooku, atd. Zvláště Thinkpady v tom vynikají, ty jsou naprostý atyp.Pokud u dané nabídky nebude jmenovitě zmíněn tvůj typ notebooku, tak to nekupuj, jelikož máš mnohem větší šanci, že ti to nebude pasovat, než naopak.

To co potřebuješ je tohle (koukni na obrázky), ale nemůžu ti zaručit že ti to bude pasovat do šachty. Alza je ale slušnej obchod, když tam něco koupíš tak to pak mužeš vrátit, zkus to.

zapomněl jsem na ten odkaz http://www.alza.cz/akasa-ak-oa2sde-bk-d33005...

jj, to je ten co som posielal z ebay... ten konektor vypada ako na mojej cdromke, mam 12.7MM, pekne mi tam vosiel co som kupil len ten konektor bol zly... napisem tomu na ebay ci je to to iste. Som v UK, takze jednoduchsie je pre mna nakupovat na ebay, ci amazon...diky

tak som kupil SSD, urobil ako mal, vsetko fungovalo, potom som nejakym zazrakom (blbostou) cosi urobil a uz mi nechcelo bootovat (chyboval som ked som prepisoval pismenka na roznych hdd), tak som chcel nanovo reinstalnut SSD (pouzivam acronis, z hotovou instalackou), takze som vrati CD romku do CD pozicii (kde som dal stare HDD) na notebooku a nechce vobec naskocit, otvorit, nic nereaguje, aj ked v Spravcovi zariadeni ju stale vidim... Potrebujem nabootovat CD z Acronisom aby som mohol nakopirovat moj Backup. Skusal som aj z USB, ale moj bios nedokaze asi USB bootovanie pouzivat, kedze ani v biose nieje nastavenie na boot z USB... Je tam HDD , CD, LAN a FDD.. Vidim to len na novu CD romku internu, ci USB externu... Bude fungovat externa cd romka ako bootovacie zariadenie, ci je to vlastne tiez USB boot a ten mi nepojde?diky za rady