HDD disk pořád běží

Zdravím. Prosím o radu. V PC, ve kterém mám systém na SSD (500 GB) mi stále běží HHD disk. Slyším ho, jak se pořád točí, i když nic nedělám. Je to normální, nebo mi něco počítač zatěžuje, co by nemělo? Žádný antivirový program ho neskenuje. Žádný nemám. Jsem na Linuxu krátce a tak se jen ptám. Chtěl bych jen vědět, jestli to je v pořádku, když disk pořád jede i když nic nedělám, jen si čtu na internetu. (HDD běží i když internet odpojím)RAM 2x8 GB. Swap 8 GB. Linux Mint 20.2předem díky za reakci.

Odpovědi na otázku

Těžko říct, jak máte ten tajuplný Linux nastavený, jestli má nebo nemá disk uspávat.Kam ho máte připojený? Jakože která složka to je? :)

Spusť Disky a v menu Nastavení disku si nastav, za jak dlouho se má vypínat.Ale pokud na něho něco poleze pro data, předpokládám, že je datový, tak ho to bude budit.

Změna.HDD přestal běžet. A nemohu ho najít. Kde je? Co s tím?

Ak si nieco menil v tom programe disk tak sa don vrat a tam by si ho mal vlavo vidiet. Klikni na particiu a mas tam tlacidlo pripojit. Tiez ak si nespravil nic vazne tak by mohlo stacit restartovat.

to ale neni autor puvodniho dotazu.

V té zkratce HDD už slovo disk je. To je jako bys napsal "hard disk drive disk".HDD=Hard Disk Drive.Jinak to, že se plotny HDD stále točí je normální. Pokud nechceš, aby se stále točily, tak si nech HDD vypínat po nějaké době nečinnosti. Je to někde ve správě napájení, ale zas to budu hledat jak pako v těch desítkách.

Ehm, v desítkách toho moc nenajdeš, když je řeč o Mintu.