HDD Disk 2003 žádný souborový systém

Zdravím, potřeboval bych poradist s diskem s Windows server 2003. V originál PC nejde rozjet, když jej dám do
jiného pc, tak se disk objeví, ale ve správci zařízení je v pořádku aktivní, ale když jej chci otevřít v total commanderu, tak je nepřístupný. Dále v Acronis disk director suite je disk nemá žadný souborový systém. Takže předpokládám, že by se musel změnit typ HDD. A jak na to? Asi nejjednodušší by byl formát, ale to já nechci.Nějaký program na změnu tabulek nebo jak na to? Díky.

Odpovědi na otázku

a sfra asi bude mensi problem se souborovym systemem, podle toho co rikate je disk fyzicky ok neni v nem udelany zadny oddil a zarizeni windows ho rozpozna nainstaluje a pripoji jako HW,
mam zkusenosti s Paragon Partition Manager Server, ale pod vistou a win 7 (nepodnikove, neserverove edice win)
a vim ze tam jde jednoduse vytvorit oddil Primary partition resp vice a libovolne jim pridavat pismenka do win jako disky, pak tam je fce Update MBR, coz by vam mohlo pomoct, mate totiz disk
na nem je MBR ktera obhospodaruje oddily na disku, na kazdem oddili je zase MFT ktera obhospodaruje data na oddilu zapsana - a kdyz date format disku tak se vam vlastne vymze jen MFT tabulka a data (rtychly format) zustanou vlastne nedotcena
no a kdyz date odstranit diksove oddily a vycistite kompletne disk tak se vam zase jen vymaze MBR
a vsecky data (az do zapisovani na disk) muzete obnovit - to se mi stalo a data se nastesti zachranila, pri zmene velikosti jednoho oddilu na 750 WD disku se to nejak kouslo ale pak se to podarilo timto programem obnovit vse,
dale je tzv GPT - coz je modernejsi varianta MBR, MBR ma limit max 2TB na diskovy oddil a tak zitra uz bude tento sytem zastaraly, GPT jej ma nahradit a je mozne zmenit MBR na GPT uz dnes, ja jsem se o ot pokousel jen pokusne u jednoho diksu a nedarilo se - projdete si vse co jste s diskem delal jestli to neni problem
Acronis by mel mit stejne funkce jako Paragon, acronis se ale dava v nizsich edicich nekdy zdarma k disku a ssd, treba nemate plnohodnotnou verzi,
zkuste to UpdateMBR a vytvorit oddil, popr opravit jestli tam by a neni videt v manazeru (Paragonu, modra barva je NTFS system, tmave zelena znaci nezaalokovane misto - obsolutne prazdne bez oddilu, svetle zelena FAT, zluta LINUX atd, treba jen je problem FAT a lze paragonem konvertovat na NTFS a pak je to o tom jestli win server neni problem v zastaralosti, ale podle me by to mel prijmout

Tak v tom manageru mi to nebere, disk je not formatted a údaje:
Size(sectors) 0h,
FS size (sectors) 0h,
Used )sectors) 12A14BC1h,
Start (sectors) 3F00h,
End (sectors) 12A18AC0h,
Start CHS (hex) 1 1 1,
End ChS (hex) 4 C00 FE 3F
Update MBR nejde spustit...
File System Not formatted
Type Primary

Díky, vyzkouším. Zatím jsem to zkoušel v Partition mount and found a tam jde ten disk v pohodě mountnouta u file systemu je NTFS. Ale ještě vyzkouším co ten Manager.

Vyzkoušej, vyzkoušej, ale opatrně. On totiž ten R-R pravděpodobně nic neví o "čudo-judo", které se zove MBR. On totiž MBR má na existenci, "výrobu" a obsluhu particií vliv asi jako tříletý neroztátý firn v Riedu nedaleko švýcarských hranic. Ale jinak toho napovídal dost.

Á náš povestny klasik taky toho napovidal dost ale spis jebal nic neporadil
to vize mam spatne znalosti ohledne MBR ale neco mam a nejake zkusenosti
kdyz uz mas tedy ty znalosti a nejsou ti na nic vzhledem k tvemu charakteru tak mohl bys poradne objasnit co se s MBR da vsecko delat ? a taky jak u 2TB disku ktery je novy a nidky nepouzity vymenit MBR a nahradit to GPT ? v computeru psali asi pred rokem a pul kdyz recenzovali 2 TB disk: a az jej budete mit schvalne si jej zkuste uz jako GPT
Guid Partition Table, me by taky neprekvapilo kdyby sna to nic neopovedel, dotaz do googlu dokaze poradit kazdy a neco tady sesmolit aby to vypadalo ze ma znalosti !
zajimave je ze na GPT se nepodarilo ano s PPM nejnovejsi verze ktery se ve svem nazvu honosi primo podporou GPT einstaine

Žádný klasik, parde, jen tvrdá realita.

tak se proste rozepis jestli mas co nabidnout a jestli ne tak sem zbytecne nelez

Neměj obavy o mé nabídky. Měj obavy o sebe, když nerozumíš věci. Já se někdy bojím pomoci, protože aktivní blb si dokonale zničí i to málo, co mu zbylo. Ale ten, který nerozumí, jakkoliv zatím neškodí, musí mlčet. To je úzus a tvůj případ. Pochop to, je to jednoduché. Jinak klidně komukoliv poradím další SW včetně Hirens BootCD, kterému a těm SW stejně nerozumějí, a když vidím - přímo tady na poradně hovada - která klidně odsouhlasí svou vlastní porážku dobytčete proto, že nepřemýšlejí, a klidně si sami sobě odsouhlasí totální destrukci svých dat, tak se mi chce spíš brečet než pomáhat. Už to gómeš?

takze at si proste dotycny polibi a je to co ?! mimochodem skoro v kazdym tvym prispevku je ten HirrensBootCD nejsi jen nahodou dealer firmy Hirren's ?

mozna by bylo dobre kdyby sis znovu precetl nazev toho o co tu jde, tohle neni facebook, linuxbook, ale je tam napsano PORADNA, PORADNA nikoho nezajimaji zadne hadky, utoky, spory ale POradění ! protoze je to PORADNA

Nejsem ničí dealer. Pouze poukazuji na dobrou práci jiných. Totiž i rada je kumšt. Přesně v závislosti na tom, komu je určena.

takze jinejma slovama kdyz on bude strasne prosti a dekovat tak mu pomuzes ? neco v tom smyslu ?

A TestDisk čo na to hovorí ..?

Udělal bych bitovou kopii disku, abych měl zálohu. Pak bych zkusil formát a zkopíroval bych soubory na disku (restoration, recuva a pod.) jinam. Kdyby ty soubory byly v pořádku, zkopíroval bych je zpět na původní disk, prográmkem bootsect bych zapsal spouštěcí sekvenci a při troše štěstí...

Jen tak uuuplne na okraj, z jakeho ze to je stroje? Nemají nahodou masiny se serverovym OS vetsinou nejaky RAID? A jestli je ten disk puvodne soucasti nejakeho RAIDu, neni to nahodou duvod, proc na disku neni videt zadny znamy filesystem? Pokud je tomu tak, nema valneho smyslu patrat, jak se dostat k datum.

2 R-R: Jistě, dokonce i bez proseb. Jasně jsem řekl, kam obrátit pozornost - na Hirens BootCD. Takže to nezpochybňuj a pokud tomu rozumíš, vysvětli mu, jak např. funguje ADDS nebo Paragon. Oba SW tam jsou. Pokud dostatečně popíše situaci, můžu mu poradit naprosto přesně a odborně. Pokud ne, zbaběle prchám. Na rady typu "tam vyměň MBR, dvakrát klikni, udělej dva Restarty, ten disk - nikoliv particii, sic! - lehce naformátuješ a když budeš mít kliku, tak to nabúúúútuje" - nemám, na to je tady blbců a nezodpovědných hazardérů dost.

jenze zrovna takove softy jako Paragon je delany pro lidi kteri tomu vubec nerozumi, graficky je to hezky pekne vysvetleno, muze si to zkusit nejdrive virtualne jak to udela a jak to bude vypadat a pak to teprve zmacknout tlacitko - APPLY, je pravda ze nekdy to nevyjde ale on by spis potreboval dovysvetlit par dorbnosti aby to pochopil s jakymkoliv programem