HDD Caddy nefunguje

Dobrý deň, mám problém s HDD Caddy v notebooku Acer Aspire E5-531G-P0Y1, kúpil som namiesto optickej mechaniky rámček na disk, vložil som tam 1TB Disk, no nefunguje, nepočuť ho rozbehnúť sa a ani UEFI BIOS ho nevidí, skúšal som ho inde a funguje, skúšal som iný rámček a ten tiež nefunguje.. kde môže byť problém? Vďaka.

Odpovědi na otázku

Původní mechanika fungovala?

Áno, bezproblémovo.

A jiný disk ?

Skúšal som 500GB HDD nefunguje, skúsim ešte neskôr SSD Disk

Vie niekto kde by mohol byť problém?

Nekompatibilita rámečku.

Mám dve a ani jeden nepasuje? Nejaká blbosť podľa mňa

Do některých ntb pasuje jeden jediný. Měls gůglit, jestli si to spolu bude rozumět.

Našiel som že potrebujem 9,5mm Caddy, ktoré mám doma.. tak neviem kde je potom problém.. na Aliexpresse predávajú presne aj na môj typ ntb ale bojím sa že to nebude tiež fungovať..

nevymyslaj a kup si vacsie SSD, 1TB stoji 130€ a ked nie, tak usb ramcek na USB 3 stoji 10-15.

Nevymýšľam, úplne mi stačí 120GB SSD a 1TB disk, a chcem ho nosiť v notebooku, nie mimo neho, mechaniku aj tak nepoužívam a mám k nej externý kábel.

tak este zniz naroky o 120GB a osad len ten 1TB SSD. Aspon ti to nebude vrcat.

A načo budem kupovať ďalší disk, keď mám tento plne funkčný, bez vadnych sektorov?

lebo ti to evidentne nefunguje, mas to odskusane s 2 ramikmi a namietso toho aby si dakde v cinskej r1t1 kupoval dalsi ti navrhujem 100% funkcne riesenie?

Nikto nepovedal ze kupujem rámik, možno mal s tým niekto skúsenosť a opravil to nejak, nato je táto poradňa či nie? Navyše mi to príde, že disk tam funguje, skúsim nabootovat inštalačku Windowsu či ho uvidí, keďže tam zatiaľ systém nemám

Super, Windows ho vidí, len v BIOSe nieje, čiže sa dá používať.

na tom nemas co opravovat, pichnes to tam a ide alebo nejde. Ked nejde tak to pichnes do ineho notebooku aby si videl ci je ten ramik zly/dobry.