Hdd box - usb 3 - rychlost

zdravím,koupil jsem tento hdd box:https://www.czc.cz/i-tec-mysafe-advance-2-5-... a zkoušel jsem kopírovat na tomto ntb:https://www.pocitarna.cz/notebooky/dell-latitude-e... s windows 7přenosová rychlost asi 250GB dat byla 30MB/s - přenos probíhal z HDD na HDD skrze usb 3.0 na obou zařízeníchmohu poprosit o vysvětlení, kde se stala chyba, že přenosová rychlost je tak prachbídná? někde jsem četl, že s tím má co velké dočinění UASP, které nefunguje na win7prosím někoho o názor- díky

Odpovědi na otázku

Rychlost USB sa deli poctom zariadeni, takze ak kopirujes z USB3 na USB3 delis to dvoma.

nejspíše se jedná o hdd - 250GB Serial ATA (7.200 Rpm) z předešlého notebooku

Ale ten notebook má jen jeden konektor USB 3.0, ostatní jsou USB 2.0!

dva vstupy jsou označeny písmeny SS. i kdyby byl jen jeden, propojuji box s usb 3.0 do vstupu 3.0 v ntb

No to jo, ale když jsi psal: "přenos probíhal z HDD na HDD skrze usb 3.0 na obou zařízeních", tak to druhé zařízení bylo zapojené do USB 2.0 portu. A jeho rychlost plně odpovídá té rychlosti co jsi dosáhl.

bylo zapojené v obou případech přes usb 3. jak skrze víše uvedený box tak přislušný vstup usb 3. na ntb

Pokial je to tak, tak stale plati, co som pisal ja, plus je tam ten bottleneck USB2.0..

že se rychlost mění v závislosti na počtu vstupů/výstupů usb 3.0 - když jsou dva, dělím přenosovou rychlost dvěma?

No...a změřil si ten hadr v něčem? HDtune...ukazuje co? Já mám v rámečku nějaký starý 320GB hadr...ten rámeček je taky starý, ale už USB3....tak se kouknu na rychlosti. Ale co si matně pamatuju...tak to bylo skoro na stejné rychlosti jako v SATA 2.

nene, změřeno nemám, zatím - myslím, že problém bude v UASP a kompability s win7

Tak mozes napriklad nabootovat nejaky Live Linux a porovnat(ak ti najde ovladace na to USB3 bez nutnosti pridavat dany ovladac)

přeinstaluju na win 10 a bude se vidět

Ak na to mas cas a chut, tak preco nie :)Osobne si myslim, ze sa to chova podla ocakavania a ze vysledok bude +- navlas rovnaky.

každopádně si myslím, že to musí bejt v něčem jiným - rychlost disku je 7200 otáček/min - není možný abych přece kopíroval 30MB/svýrobce uvádí rychlost při splnění usb3 na obou zařízeních 5Gb/s, což mi nějakej chytrej převodník ukázal 640 MB/s..

1. váš popis je matoucí, vůbec jsem nepobral, co z čeho na co jste kopíroval skrz co. Zpočátku to vypadalo jasně, ale pak jste to luxusně zamotal.2. pokud jedete z jednoho USB 3 řadiče, rychlost se vám dělí3. UASP nepotřebujete, rychlost bude dostupná tak jako tak. Ale těch 5Gb/s je linková rychlost, vy v rámci USB balíte data ještě do několika dalších protokolů, 640MB/s je pro vás nedosažitelných i teoreticky.4. USB je hodně náročené na CPU. Zkontrolujte si ho.

mám box s usb3 - v něm hdd sata I (7200otáček) - z něj kopíruji data do ntb na hdd disk - předpokládám že taky na 7200ot. (Intel Core i7-3540M) skrze také usb3- o rychlosti 640MB/s jsem si již nechal zdát - jde mi spíše o to, že rychlost 5-60/MB/s mi příjde malinká, a proto hledám vysvětlení - zda je chyba v propustnosti disku, nebo v disk již prostě větší rychlost nezvládne, i přes kopírování skrz usb3 na obou přístrojích, nebo absenci uasp, atd atd..hledám nějakou možnost jak se dopracovat lepší rychlosti než zmíněných 50MB/s - taky se může stát, že se honím za přeludem, pokud ano - nedá se nic dělat, ale do té doby mě toto téma zajímá

Český přeprodejce iTec nic nevyrábí a přeprodává čínské šunty se svým logem. Kvalita USB čistokrevných výrobků čínské provenience je velmi bídná. Sežeň si kvalitní kabel a otestuj s ním (ano, drahý originální kabel, třeba od Belkinu bude stát více než ten boxík).Předpokládej také, že boxík UASP nemá, protože je tam nějaký generický řadič. UASP má Icy BOX IB-254U3 a IB-253-U3.Jak rychle kopíruje velké soubory (jako třeba filmy nebo iso)?

je to možný, že máš pravdujak jsem psal výš, včera jsem dopracoval na rychlost 30MB/s - dneska dokonce na celejch 5MB/s...:/

Když rozděláš boxík, co je psáno na jeho řadiči? ať se můžeme dopracovat podle datasheetu, zda má UASP nebo ne.

A reálná rychlost by měla být i u boxu bez UASP s dobrým kabelem při kopírování velkých souborů okolo 60-130 MB/s. Víc z toho dostaneš jen pokud budeš kopírovat z SSD na SSD.

boxík jsem rozdělal, ale nikde nevidím název řadiče..ani náznak,

Prostě černej čip bez označení?

tak nějak, nikde není žádný číselný označení natož nějaké pojmenování - žádný nápis nikdy

Záleží na velikosti jednotlivých souborů. Jestliže jsou to soubory, velikosti cca do 1 MB, tak ta rychlost je naprosto normální. Zkuste kopírovat film, který má velikost 1 - 2 GB a porovnejte rychlost.

samozřejmě kopíruji soubory 3-4 GB, iso..mkv..apod.. ted jsem se dostal u win 10 na rychlost 57-60MB/s..vyzkouším ještě níže uvedený box a tento vrátím..uvidíme

Ale zase treba si uvedomit, ze tych 5Gb/s, ktore uvadza vyrobca (co si spominal v tvojom komentari z 21.2.2017 15:53) je teoreticka maximalna prenosova rychlost USB3.0 rozhrania. Tu sa totiz predpoklada, ze USB3.0 je na zakladnej doske pripojeny cez jednu PCI-E 2.0 linku, ktorej prenosova rychlost je 5GT/s (co v tomto pripade zodpoveda 5Gb/s). Samozrejme novsie chipsety pripajaju USB 3.0 cez PCI-E 3.0 linky, ale specifikaciu rozhrania to nemeni.Do toho potom vstupuje HDD, ktory mas v notebooku a HDD, ktory mas v externom ramceku. Prenosova rychlost bude taka, aka je rychlost najpomalsieho zariadenia, ktore sa pri prenose pouziva a v tomto pripade by som to tipol na ten HDD v ramceku, ktory je asi starsi, ako ten co mas v notebooku. Ak je to SATA I disk, tak treba pocitat s tym, ze maximalna prenosova rychlost SATA I rozhrania je 150 MB/s (to este stale neznamena, ze to zvladne aj ten disk). Ak je ten disk starsi a data na nom su silne defragmentovane, tak prenosova rychlost 60 MB/s je v pohode.Samozrejme tym nechcem povedat, ze nemoze byt chyba v samotnom externom ramceku. Len chcem poukazat na to, ze k spominanym 5Gb/s sa urcite nedostanes - to by si musel mat na oboch stranach disky, ktore taketo rychlosti podporuju.

rozumím - ale myslím, že bych se mohl dostat alespon na rychlosti okolo 80-120MB/s - stávající, kolísavá rychlost 5-50MB/s při kopírování větších souborů mi příjde opravdu málo , pravda disk je starší (mám z ntb dell vostro 3550 z r. 2010) - o jaký sata se jedná netuším - řekl bych že 1 (označení 250GB Serial ATA (7.200 Rpm))- ale je klidně možný, že prostě ten disk víc nedá, každopádně díky za info;))

A můžeš ten disk z boxu otestovat ve stolním počítači?

bohužel, max je prohodit s jiným ntb - stolní už léta nevedu - uvidím po vyzkoušení tebou doporučeného boxu s win 10 a pak už asi na to kácím:D už je v tom moc "když"

Daj nam presny model toho disku, co mas v tom kite, mozno zistime, aku ma maximalnu teoreticku rychlost a maximalnu realne nameranu(benchmarky)A mozno zistime, ze to co merias, je limit toho disku a nie kitu. Usetris si prachy za novy box :)

super - jakmile dojdu domů vyzjistím - a napíšu ;))

Toto bude podla mna najrozumnejsie, co mozeme spravit. Nasledne skusime najst rovnaky disk v nejakych vysledkoch benchmarkov typu Crystaldisk a podobne. Potom sa uvidi.

já u boxíků beru jako směrodatný Copy test v AS SSD (ISO, Program, Game).http://cache.filehippo.com/img/ex/2429__ASSSDBenchma...

funguje tento program i adekvátně k HDD? nebo je primárně určen pro SSD?

Tento konkrétní test přenáší velké bloky dat, ostatní testy jsou zaměřené na SSD a nepouštěl bych jej - protože na HDD trvají hoooooodně dlooooouho.

Mas model toho disku?

zdar, sry včera jsem to už nedal po práci:Dzde pojmenování disků1) WD Scorpio - WD320BEVT - 22ZCTO - 320GB2) HGST - SEP-13 - 27K500-500, HTS725050A7E630 - 500GBpopř. dopošlu ještě co bude potřeba, diky

WD3200BEVT:http://hdd.userbenchmark.com/SpeedTest/2273/WDC-WD3200... HGST:http://hdd.userbenchmark.com/SpeedTest/386/HGST-HTS725... Koresponduje to s nameranymi hodnotami v tom USB Kite?Ten WD je podla toho vysledku dost pomaly, HGST podla ocakavania lepsi.

WD je dost podobnej, musím ještě zkusit prohodit disky a do kitu vložit HGST, pak se uvidí zda je chyba v disku či kitu

zmar!včera jsem otestoval kopírování jednoho 4gb mkv souboru z boxu:https://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-254u... (VČ. UASP)s tímto diskem - WD Scorpio - WD320BEVT - 22ZCTO - 320GB na tyto dva disky: HGST - SEP-13 - 27K500-500, HTS725050A7E630 - 500GB a Samsung SSD 850 EVO - 120GB= výsledek je, že ze začátku mi najede rychlost před 1GB/s, která se ale postupem času sníží na 60-110MB/sto samé jsem provedl s boxem: https://www.czc.cz/i-tec-mysafe-advance-2-5-... (BEZ UASP) a rychlost se snížila na 25-30MB/sz toho mi tedy tak nějak vyplývá, že UASP hraje trochu roli v celkové rychlosti přenosu a boxík bez UASP vracím zpět. opačnou možnost z disku HGST - SEP-13 - 27K500-500, HTS725050A7E630 - 500GB na zbývající disky jsem již nezkoušel a nebudu.no obrázek si budete muset udělat sami - díky za další názory ;))

tento box - Icy BOX IB-254U3 by měl zaručit rychlejší odezvu vzhledem k UASP?

Ano, ale používám ho s kabelem Belkin asi za 600 Kč, protože ten přibalený má asi jen 5 cm.https://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-254u...

zmar!včera jsem otestoval kopírování jednoho 4gb mkv souboru z boxu:https://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-254u... (VČ. UASP)s tímto diskem - WD Scorpio - WD320BEVT - 22ZCTO - 320GB na tyto dva disky: HGST - SEP-13 - 27K500-500, HTS725050A7E630 - 500GB a Samsung SSD 850 EVO - 120GB= výsledek je, že ze začátku mi najede rychlost před 1GB/s, která se ale postupem času sníží na 60-110MB/sto samé jsem provedl s boxem: https://www.czc.cz/i-tec-mysafe-advance-2-5-... (BEZ UASP) a rychlost se snížila na 25-30MB/sz toho mi tedy tak nějak vyplývá, že UASP hraje trochu roli v celkové rychlosti přenosu a boxík bez UASP vracím zpět. opačnou možnost z disku HGST - SEP-13 - 27K500-500, HTS725050A7E630 - 500GB na zbývající disky jsem již nezkoušel a nebudu.no obrázek si budete muset udělat sami - díky za další názory ;))

Rychlost 1 GB/s je samozřejmě blbost - to je pouze zaplnění bufferu a nějakých cache systému Windows. USB 3.0 má totiž teoretické maximum plně duplexního režimu 5 Gb/s (2,5 Gb/s na každý směr - omezení jednou linkou PCIe), tedy 625 MB/s děleno 2 = 312,5 MB/s.Vzhledem k tomu, že testy zápisu na Samsung EVO 120 GB jsou v testech na SATA mezi 120-150 MB/s, tak je výsledek naprosto v pořádku. Možná by byl výsledek trochu lepší při kopírování na z 250GB SSD na 250GB SSD.

takže jsme +- dopracovali k výsledku, že nějakým způsobem UASP tok MB/s ovlivnilo a chyba byla v boxu.o tom, že kopírovaní ze SSD na SSD bude svižnější se ani bavit nebudu, beru to v rámci teorie jako samozřejmostvzhledem k tomu, že jeden z disků byl HDD a celkem již v dnešní době již starej dědek, beru těch 60-120MB jako úspěch a už se tomu nebudu dál věnovat, beru to jako uzavřenou věc, i když stále s otazníky, ale aspon na něco jsme přišli..každopádně díky za čas, a zas někdy ;))

A ovládače pre USB3 sú v NB nainštalované?

nějaké jsem naistaloval, ale rychlost stále na 50MB/s

naistalova jsem ovladače všeho druhu - navíc jsem naistaloval také win 10 a rychlost stále na +-60MB/s>..

Mám tento box:https://www.czc.cz/i-tec-mysafe-clip-advance... s HDD WD 750GB a dostal jsem se na rychlost cca stejnou 55 - 60MB/s, takže asi s tímto zařízením je to normální. Toto je rychlost na PC s MB GA-770, což je zařízení asi 8 let staré. Na NTB Lenovo G 780 se dostanu k 80MB/s. Na obou jsou Win 8.1.

díky za info,objednal jsem na doporučení zde přítomného Hloupého Honzi zminovaný boxík, který by měl být údajně s podporou UASP. Někde jsem se dočet, že UASP nepodporuje win7, ale win 10 - dnes/zítra půjdu vyzvednout, vyzkouším, porovnám rychlosti a hodím sem výsledek

A testoval si ten disk z boxu v nejakom stolovom PC zapojeny na SATA3 a kopirovat z neho a nan s pomocou nejakeho rychlaho SSD?

Používam HDD s 5400 ot. pc s lacným celeronom, 4GB RAM a prenos dát mám pri USB 3 tak 120 až 140 MB, nič špeciálne nepoužívam. Máte externý box prepojený s ntb káblom na USB 3? Ak tam máte kábel na USB 2 tak to bude takto pomalé.

tajně doufám, že pokud si koupím box s usb3 bude aj jeho kabel podporovat usb3..i když člověk dneska neví, takže je klidně možný, že není..dá se to nějako vyzjistit? díky

Kúpil by som jeden nový kábel, alebo požičal a otestoval. Ja mám len lacné počítače a ext. boxy, s kopírovaním filmov nemám žiadny problém ani pri 5400 ot HDD.

Tak předně:1) Rychlost rozhraní je jedna věc, druhá věc je rychlost zařízení, které je na tom rozhraní připojené. USB3.0 ještě neznamená nějak závratnou rychlost, může to omezovat fyzická rychlost toho disku. Výrobce toho rámečku se může klidně honosit rychlostí USB3, ale to je jen teoretická rychlost.2) Spolu s bodem 1) navíc, v případě HDD, je důležité si uvědomit CO kopíruju - jeden nebo několik málo velkých souborů (+fragmentace), nebo spoustu malých souborů? Jeden velký soubor se bude kopírovat daleko rychleji (zvlášť při nízké fragmentaci), než mnoho malých souborů, protože v tom případě budou hlavičky po disku dost lítat, "seekovat"...