HDD a pád na zem

Pěkné dopoledne přeju.Takový dotaz.Včera při akci mi spadl externí HDD 2,5 na zem.Jen v něm trochu cvaká a na chvíli se rozběhnou plotny.Jinak vůbec nekomunikuje.Je nějaká naděje na záchranu? Je tam 60 Gb hudby a fotky.Máte nějaké zkušenosti s rozebíráním.
Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

moj 3.5" sa len prevratil za behu a bol v prdeli (bratova robota). Nastastie ho vyreklamovali ale prisiel som o vsetky data... bohuzial aj kamos ktory si u mna zalohoval 170GB hudby lebo musel formatovat disk

Ještě s tím rozebráním...Na tom už asi víc pokazit nemůžu že?

V krabičce externí HDD se ukrývá obyč 2.5'' disk. Rozebrání vlastního HDD = totální SMRT tohoto disku. Takže jako když po něm přejedeš lokomotivou.

Samozřejmě jsem měl na mysli samostatný disk.Takže nelze teda koupit stejný disk a vyměnit třeba ramínka pokud jsou nějak poškozené?

opravdu nelze. Existují specializované firmy které se zabývají záchranou dat i z "fyzicky porouchaných" médií. Ale to jsou mnohonásobky cen za nový disk. Hlavně to má cenu pro korporátní sféru. I když ve firmách je zvykem zálohovat.

www.datahelp.cz ...

data112.cz ...

www.tdp-zachrana-dat.cz ...

no uvidíš sám. Záleží jaká data na disku máš................

Asi je definitivně kaput

mese kdysi podarilo disk na kratkou dobu rozjet tak ze jsem snim parkrat hodil vsisilou ozem pak jsem jej pripojil a jakmile se prihlasil do systemu tak jsem znej zacal data nacitat a honem presunovat jinam podarilo se nacist temer vse tak jsem byl rad zeto precteni vydrzel a pak definitivne zdechl. byl to disk maxtor 80 GB ata. za skosku nic nedas pokud jsi ho rozdelal uz nenactes ani kulovy takhle mozna se podari neco zachranit ale neni to na 100% spis tak 50% uspech.

S tím práskáním o zem jsi mne celkem dostal.Už jsem měl nachystaný šroubovák na rozebrání.Taky jsem s tím skoušel klepat ale zatím bez výsledku.Asi skusím přidat razance.

mam som tiez ten problem za 600 sk mi obnovili vsetky fotky a hudbu,a potom si stiahni recovery files a je to.