HDD a omylem odstraněný oddíl

Zdravím a prosím o pomoc s HDD. Mám starší PC, ve kterém jsem se rozhodl přeinstalovat Windows XP, proces jsem udělal přes Bios, kde jsem si nastavil boot z CD-ROM. Osudouvou chybu jsem udělal při výběru oddílu pro novou instalaci systému. Oddíl, který jsem měl vytvořen jsem dle postupu, myslím že klávesou "L" nebo "D" ,smazal. Jenže v tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem zapomněl stáhnout několik důležitých dat, takže jsem to celé stornoval (žádný nový oddílo jsem nevytvářel v domnění, že data ještě snad zachráním). Je možné se k datům ještě dostat nebo je vše pryč? děkuji

Odpovědi na otázku

Pripojit k jinemu PC, pouzit napriklad program Recuva a data s jeho pomoci vykopirovat na jiny(!) disk toho pocitace.V zasade jde o pomerne trivialni akci. Ale pokud se na tohle ptate, asi byste to mel nechat na nejakeho odbornika. Zejmena pokud jde o opravdu dulezita data.

Pokud jsi pouze smazal oddíl, doporučuji tento postup. Připojit do druhého počítače a použít program testdisk pro obnovu celého oddílu. Pokud nemáš možnost připojení disku jinám, je možno využít livecd systém, který tento program obsahuje. Pozor, nutno vědět co člověk přesně dělá, předtím si o programu něco přečíst na internetu a nápovědu přímo v programu. Jde o program pro příkazovou řádku.

Pokud jsi to udělal přesně takto, pokud byla akce KOMPLETNĚ dokončena a pokud jsi NEPROVÁDĚL žádné další operace, které by vedly k zapisování na drive, jsou VŠECHNA data zcela v pořádku a prostředek Recovery Partition spouštěný v rámci ADDS oddíl kompletně obnoví.

Drive není nutné odebírat. Bootovací verze ADDS (CD nebo USB flash(disk)) vše zajistí.

Tak momentálně jsem trochu na mrtvém bodě, jelikož po připojení disku k jinému PC ho sice vidím v BIOSu, ale potom ho ve správě disků nemám :(

A co sis jako myslel? Že na tebe bude jukat. Podle tvých slov má "uražený" oddíl, tak snad je jasné že ho nikdy vidět nemůžeš - ten oddíl. Pozvi si někoho.

tak teď nevim jestli má cenu psát, že jsem si trochu pohrál s jumpery a disk ve správě vidím :)

...nevím snad ani jak, ale povedlo se to přes ten testdisk, super :)), díky za rady!