HDD a FDD nejedou!

Kongigurace:Základní deska AT, Intel HX, AMD K5 90MHz, 16MB RAM, 1.2 GB SAMSUNG, 3.5" FDDProblém:Instaloval jsem na tomto PC novou tiskárnu, při instalaci počítač vytuhnul (pouze myš fungovala). Použil jsem restart CTRL-ALT-DELPo restartu počítač naběhl až k detekci disků, po ni se na 1 minutu zastavil (nezatuhnul) a vypsal PRIMARY MASTER HDD FAIL FLOOPY DISK FAIL.Floopy jsem už nerozběhl. HDD jsem zapojil na Secondary IDE (předtím byl na PRIMARY), pak mi naběhly Windows, po dalším restartu, však disk nenaběhl ani na SECONDARY IDE. Ani BIOS ho už nedetekuje, stejně už nedetekuje CDROM a FLOOPY je furt FAIL.Můj názor: posraly se oba řadiče, jak IDE, tak i FLOOPY (ale jak je to ksakru možný )Vidím to na výměnu boardu (v bazaru cca 1000,-), ale radši se chci ještě ujistit, že jsem nic nepřehlídl. Pozn. zkoušel jsem i smazat CMOS - nic.Nevíte někdo co to mohlo způsobit? Nechcu odvařit případnej novej board!!!Díky

Odpovědi na otázku

Ta deska je sama o sobě stará, takže se mohlo stát, že odešel South Bridge. Nejsi první komu se to stalo. Jinak tahle deska stojí v bazaru cca 400,-

Co znamena "Instaloval jsem na tomto PC novou tiskárnu" (jakym zpusobem?) Deska se da samozrejme otestovat, ale to se neda udelat na dalku. Jinak predpokladam, ze i paralel. port bude v haji.Reseni jsou dve. Bud vymena desky, nebo zakazani integr. radice a zasunuti jineho radice do ISA slotu.

Instalovat tiskárnu v mém podání znamená připojit ji k LPT 1 a ve Win nainstalovat ovladače (právě při instalaci se to poprvé zakouslo) Budu kupovat "novej - použitej" board. Akorát chcu sehnat AT formát s aspoň jednou 168pin pozicí pro paměti (chce to "krapet rozšířit RAM - 16 MB je fuckt málo a nejlevnější jsou právě SDRAMky). He a budu k boardu potřebovat manuál, jinak bude instalace pravděpodobně docela porod

No ono nekdy staci mit tiskarnu napajenou z jine zasuvky, nebo ji pripojovat za provozu a port je v haji.