Hdd 4tb

Dobrý večer. Pořídil jsem si nový 3.5" HDD 4TB, který chci používat jako extérní pro zálohu dat. Je vložen do boxu AXAGON a připojen k NB OS Win10 přes USB 3.0. HDD jsem inicioval přes Acronis Disk Director na MBR, základní. Vytvořil se mi oddíl jen 2TB a v druhé části už nejde přidělit oddíl. Ta část, které bylo přiděleno písmeno, je zformátovaná na NTFS, primární. Může někdo poradit co s tím?Díky.

Odpovědi na otázku

Nevytvářet primární oddíl, ale logickou jednotku.

Inicializuj to jako GPT. Pak můžeš mít 1 oddíl 4 TB nebo menších kolik chceš.

Jo, tak jsem to udělal jak radíte a funguje to. Jen nevím jaký je rozdíl mezi MBR a GPT. Bude to fungovat stejně jako u menších disků do 2TB s MBR? Chci ho dále používat jako extérní k NASu. Také se mi zdá že se trochu víc hřeje. Je v provozu asi 1h. a má 45°C, a to zatím nic nezapisuji. Asi to bude potřebovat ventilátor. V každém případě děkuji za radu. Hezký večer.

Rozdíl mezi MBR a GPT si poznal na vlastní kůži. U MBR můžeš vytvořil oddíl, který má max. 2TB. U GPT tohle omezení není.

Teplota nemá nic společného ani s MBR, ani s GPT. To MBR či GPT je zhruba řečeno, tabulka rozdělení disku. MBR je už hodně starý formát, GPT je dnešní standard, který podporuje dnešní velké disky a má další výhody.

To vím že teplota nemá nic společného s rozdělením disku. Jen jsem konstatoval že se hřeje.

Do 50 °C = normální provozní teplota HDD.

Nic, absolutně nic, nevypovídá o problému, kterého se jen jeden z vás dotkl. Totiž to, že nelze vytvořit další oddíl, je v každém případě vážný problém, pokud není způsobený např. tím, že drive je už z výroby nějak rozdělen (nebývá to pravidlem, ale existuje to) a prostě nelze další primární nebo "extend" oddíl (co je stejně tak charakterem primární) vytvořit.To opravdu je problém a žádné GPT ten problém neodstraní, pokud existuje.

Živé tapety