HDD 1TB vs. 2TB

Hi,chtel bych poradit. chtel jsem si pořidit 2TB HDD s cenou a limitem 2 200Kč, a puvodně jsem měl vybrany ST2000DM001 cena 2100Kč, ale po přečtení uživatelu me dost odradila koupě.letorie jako 2 a nebo 3 plotny pod stejnym nazvem nebo rozdilne FW a hledat prolis na povrchu a cvakani nebo poruchovost.Me donutilo se podivat na 1TB jedno plotnovy.vyber je ted ST1000DM003 nebo WD10EZEX snad ma WD 1plotnu.disku jsem mel uz spoustu a vsechny odesly do kytek krom starych ty jedou do ted. děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Tak si u objednávky napiš, že chceš jednoplotnovou verzi toho Seagatu. U Alzy nebo CZC by to měli vyjít vstříc.

Ovšem jestli maji obě verze skladem a jestli se jim v tom bude chtít hrabat .. .

Mozna je vyhodnejsi disk s mensi hustotou stop, kteremu se chces vyhnout. Pri vyssi hustote stop je problem s rychlym nalezenim stopy a prodluzuje se seek. ST pouziva i tepelnou kompenzaci polohy hlav (acutrak) http://storageeffect.media.seagate.com/tag/seagate-acutrak/ Mam ST 2TB dvouplotnovej a seek je misto udavanych 9ms i pres 17ms. Win startuje o dost pomaleji nez u stareho 320GB Hitachi.

nejsou to pindy z piňdi? Při vyšší hustotě nemusí bych spíš čekal, že disk nemusí tolik cestovat k přečtení určitého množství dat. Je to dost zjednodušený názor.

Pokud koupis EZEX, mas jistotu.

JO? a jakou?

jistota jsou dnes jenom smrt a daně

1 plotna.

Mam 2ks 1TB EZEX a jeden z nich bol uz ako novy vadny. Nevidel ho ani BIOS.Ale okrem toho po 1.5 roku pouzivania mozem povedat, ze je to slusny a velmi tichy disk.

Mám 2TB verzi s 3 plotnami, a na rychlost si nestěžuji. Myslím že 2TB od seagate jsou perfektní.

Kup si poslední revizi disku .14 a k němu box, ideální. Nekupuj hotové řešení.

Box? Že tys na tom boxu dostal do hlavičky. Proč by si k internímu disku měl kupovat box? Jasně nekupovat hotové řešení, nejlepší je si koupit plotny zvlášť a doma poskládat.

Interní aha, já "viděl" něco o externím. Interní zcel postačuje Seagate .14 nebo WD Black / Red to záleží na něm osobně Black = plná rychlost i u multimédií už jsem si zvykl.

Blue jsou taky použitelný. Problém je takt trochu u Green, který maj horší čipset (je na nich nějakej Marvell, co hýbe hlavičkama atd.) než Black a Blue. Red je podobný Greenu, ale má jinak upravený firmware a parkování hlav.

Hele nech být, klidně pokud se toho někdo nebojí já se bojím. Zkušenosti jsou takové, že u Black / Red zůstanu už snad od roku 2004 jsem ani v NB nic pod 7.200 ot. nekoupil a nekoupím. Dokonce ani nevyžaduji SSD to strkám do bází kde to moc pomáhá s rychlostí, i OS startuje u Black edice do 15s, jsem spokojen.

Já měl před SSD Raptora, pak jsem ho násilím cpal do Silentmaxxu a od té doby na mě smutně kouká z poličky. Sem ho zabil.

Já moc nad disky už neuvažuji, co na ně ukládám data beru je jako média, jeden tam, druhý ven. Ale rozhodně chápu, že pokud někdo strčí na OS 5.400 ot. a ono mu to "nehraje", nebo pokud si kupuje nějakou "HeiI Greenpeace" řadu, že je to k zbláznění. Proto vždy ideálně spolehlivou rychlou řadu, zálohovat, nevěřit, důležitá data i cloudovat (šifrovaně).