HDD 1TB se hlasí jako 32MB

Zdravím všechny,
stala se mi dost zajimavá věc. Potřeboval jsem si vytahat něco ze starého disku a tak jsem odpojil centrální 1TB po opjetovném zapojení ejhle. Disk nečitelný klasika formát RAW. Říkám si to se mi už stalo tak vezmu disktest a všechno si vytahám na jiný. Znovu ejhle i test disk nenašel zýdný partision jen jednu která má údajně jen 32MB. Mám na něm fotky a filmy a rád bych to nějak vytáhl. Nemáte někdo tudle zkušenost?
Díky za vše
Bob

Odpovědi na otázku

Podivejte se na to Paragon PArtition Manager Server s nejvetsi pravdepodobnosti ten oddil s vasima souborami neni jen pripojeny jako pismeno do windows

(takze Spravovart TP a uloziste sprava disku mistni anebo Paragon - ci Easus, Acronis)

Ahoj,
já jsem měl jen jeden oddil a ten se zobrazuje. Ale je to RAW a je prej jen 32 mb velkej.

aha a sakra tak to by bylo mrzute kdyby to bylo v haji tak kdyztak si tam dejte ten Easus Partition Manager a povivejte se jak to vypada na tom disku - freeware

muze to byt nejaky System reserver nebo tak neco, o cem jste tehdy neml tuseni ani ze tam je

a win mate 7čky ?

No já bych na to raděj nešel ničím, co cokoli na disk zapisuje. Ani nic pro správu partitionů.

Blbý...zkus se na to podívat nějakým "záchranářem", třeba GetDataBack. Ale bacha, na disk nic nezapisovat, nic neměnit, raděj ani neměnit oddíly ("partišny"), nic. Čím více na něj budeš COKOLI zapisovat, tím menší je šance na záchranu dat.

Diskeditory při těchto operacích nezapisují - pracují v read only zapisují až nasledně - a samozřejmě na cestu kterou jim určí.No pokud se najde expert co da write na stejný tak na blbost není lek.Stejně jako není lek na blbost co bůhvíproč ma zafixované Paragon Server edici což je v tomto připadě za a podružne jestli server edice nebo jiná- za druhe na toto ma Paragon software jiný nastroj, přimo specializovaný,za třetí se system reserved to ma kulove co společne MR.NO 64 je opravdu exot neskutečný.Toto je přesně parketa testdisku - ale pořad dokola- ne každý chape jak se s ním děla a určiě ne ten kdo nema představu co se stalo a co je tabulka rozdělení oddílů.Každopadně pokud je ochota věnovat čas přečtení navodu co s tím když ve win se hlasí RAW j šance velmi vysoká že to za par vteřin je v požadovaném stavu.

Jasně, přepisem tabulek souborů ani tabulek oddílů, ani MBR se nepřepisují data na disku. Ale i tak bych pro jistotu nedoporučoval ŽÁDNÝ ZÁPIS, myslím, že ty "obnovovače" staví i na (zbytcích) těchto tabulek a mohou jim pomoct v obnově. Ale to doměnka, i když si nekriticky myslím, že logická.

Nazdar Bobe,
co první zkusit vlézt do biosu a mrknout se na to jak detekuje ten disk bios. Pokud jsi ho vytáhnul při vypnutém stavu a pak znovu vložil při vypnutém stavu, tak je tu možnost, že to je jen chybně detekovaná geometrie toho disku aneb zblblý bios.

Taky bob (budu si muset změnit nick i když možná bychom mohli založit klub bobů-jen houšť :D)

Ahoj,
tak asi vyhořela deska na HDD. Koupil jsem nový abych to z něho přendal! Tak mi držte palce, že to vyjde.