HDD 1tb nefunguje správně

Zdravím,Mám takový problém, který se mi už delší dobu nedaří vyřešit. Na notebooku HP Probook 450 g5 mám ssd disk s Windows 10, ten funguje správně a pak jeden HDD disk 1tb, který je však z ničeho nic poškozený. Na disku nelze vytvářet nové soubory z toho důvodu, že nemám oprávnění administrátora. Disk je však po dlouhém hledání a nastavování nastavený správně a oprávnění k zápisu mám. Zkrátka není žádný důvod proč by to nemělo jít. Dále opakovaně vyskakuje hláška že koš na disku je poškozen a jestli ho chci vysypat (to také nejde). Formátování disku do původního nastavení se nezdařilo (Windows se rozhodl že ho nechce dokončit).Disk doposud fungoval správně a mám na něm i nějaké soubory a aplikace které jdou vpohode spustit. Na disku se žádná nastavení nemenilo ani nic neprenastavovalo. Problém zkrátka vznikl a nedaří se mi jej odstranit. Budu moc vděčný za jakoukoliv prinosnou radu. Děkuji

Odpovědi na otázku

Kontroloval jsi S.M.A.R.T.? Pokud je OK a skutecne chces formatovat, muzes spustit treba GParted z usb nebo LiveCD a dat tam filesystem. Nejdriv si ale zkontroluj, ze na nem nemas zadne dulezite soubory a pripadne je zalohuj.

A ujisti se ze davas formatovat skutecne ten spravny disk, idealne nejdrive odpoj ssd.

Yes už to funguje jak má, disk naštěstí nezhebl. Díky moc za rady.

Pokud nejde formátování dokončit, tak je po něm. To neznamená, že dříve uložené věci nemůžou jít číst, ale má evidentně potíže se zapisováním.

Odstránil by som všetky oddiely a potom naformátoval ak by to nešlo ntb, tak mimo v ext boxe.