» Poradna » Programy

HDD - problém s načtením

WinXP.HDD se načte (v BIOSu je nečten).Po úvodní obrazovce startování Windows (je vidět že se HDD načítá) naskočí výběr (spustit normálně,stav nouze,stav nouze v MS-DOS apod.)Dál s tím nehnu.Zkoušel jsem vše ale vždy mi to po některém tom zpouštění přestalo jít a zase jen naskakoval-startoval HDD

Odpovědi na otázku

- porušená instalace Windows
- vadný disk
- vadná paměť, mb, cokoli dalšího

Po několika načítacích pokusech jsem dostal hlášku ze zdrojového disku nelze číst.Musí být zákonitě v p....i HDD ?

Nemusí být. Těch příčin může být spousta.
Doporučuji zazálohovat data a nechat projet disk testovacím programem, nejlépe od výrobce.

Teď to vidím - proč dotaz je v poradně 2x?

U PC byla holka a já zopoměl že jse tam jeden dotaz dal.

Nejsu žádnej velkej znalec.Nějakej takovej soft asi na netu nebude.Data tam žádný nejsou,jen blbosti od děcek.

Pokud na disku nic důležitého není, tak NABOOTOVAT z CD s Win XP, ODSTRANIT ODDÍL, VYTVOŘIT NOVÝ - NAFORMÁTOVÁT a pokud proběhne formát v pořádku, tak nainstalovat systém nově na prázdný disk. Pokud by byl nějaký problém, tak zmenšit velikost oddílu.

Pokud vložím CD WinWP tak se vůbec nic neděje.Dostávám hlášku že z disku nejde číst.Po restartu to chce vždy systémové CD.Když ho tam dám tak se taky nic neděje.Jedině jestli není nějak blbě nastavenej BIOS

Musí být nastaveno bootování z CD, u některých mb se to dá udělat jednorázově F8, F12 nebo jinou funkční klávesou.
Pokud jste na tom takhle, tak opravu svěřte někomu povolanějšímu. Disk se dá opravit i bez přeinstalace celých Windows.

Jednou se mi to stalo i na mým PC.Ale vložil jsem tam instal.CD WinXP a instalace se rozjela.Nabootovalo se to,naformátovalo a vše pak jelo OK.Tady ale vložím to instal.CD a nic.Myslíš podívat se do BIOSu a tam mít nastaveno BOOT in CD ?.Vím že musíš mít nastaveno First Boot Device - CD-ROM a Second Boot Device - HDD.Mám to tak ale nic

Nejspíš ten PC budu muset dát odborníkům