HD Tune - falešný poplach, nebo špatné disky ?

Zdravím,večer jsem psal dotaz ohledně ext. HDD, že v HD Tune ukazuje jakýsi problém.Dal jsem si zkontrolovat i své tři disky, a na dvou z nich hlásí stejnou chybu.Může to být chyba někde v PC, nebo disky opravdu odcházejí ?Screen je v odkaze níže.Děkujihttp://photo.uloziste.com/

Odpovědi na otázku

Zkus to i přes jiný SW a uvidíš. Třeba HD Inspector (je i v CZ):http://servispckupka.cz/hd-inspector.png

Ukázal mi jen první disk, ten hlásil v HD Tune chybu také, ale zde nic neukazuje (vše na 100%)Stáhl jsem si i Crystal disk a všude to píše stav disku dobrý.Tak nevím.

problem s kablom alebo sata kontrolerom. Disky sú OK

PeterKEDěkuji za reakci, jsi si jistý ?Je tedy pravdou, že kabel tam je trošku našpononej, zkusím to vyřešit.Potřeboval bych, jestli by jsi mi prosím ještě mrknul na ten ext., dotaz je zde.Mockrát děkujihttp://www.zive.cz/poradna/ztrata-dat-z-ext-...

Myslíš, že je normální zakládat nové vlákno?>Ano, to jsou vážné důvody vyměnit disk!> 0x0B, Calibration Retry Count, This attribute indicates the count that recalibration was requested (under the condition that the first attempt was unsuccessful). An increase of this attribute value is a sign of problems in the hard disk mechanical subsystem.plus> 0xC7, UltraDMA CRC Error Count, The count of errors in data transfer via the interface cable as determined by ICRC (Interface Cyclic Redundancy Check).Použij O&O DiskRecovery a pokud nezálohujete tak si pospěš přenést co se dá dokud je k disku vůbec přístup. Klidně jako RAW data, SW se pokusí obnovit jak filesystém tak strukturu dat (složka, soubor, typ, umístění bude-li to možné). Příště ZÁLOHOVAT důležitá data viz jasné info výrobců disků, ručí jen za disk ne data.<Odpověď máš, ten disk je na odpis a buď rád, že jste přišli jen o jednu složku!http://www.zive.cz/poradna/ztrata-dat-z-ext-... Zdar.

Drž hubu buřte!

Nechtěl jsem to řešit v původním vlákně, a navíc mě právě zlobí i int. harddisky.Šlo mi hlavně o to, jestli to nejsou jen falešné poplachy, Crystal disk mi píše dobrý stav disku.

Nejsou to falešné poplachy, když jsi psal problémy s daty. Navíc HDTune sice není dokonalý, ale tyto položky opravdu legrace nejsou. Osobně ti řeknu jedno je rozdíl mezi např. vadnými sektory a jejich přemapováním a problém s rozhraním čili CRC na cestě to znamená že buď slot na desce (málo častěji, či kabel) má problém, ale nejčastěji odešla elektronika disku. Žádný disk nevydrží věčně, a Crystal kecá když řešíš problém se ztrátou dat.