» Poradna » Notebooky

Hd 6770m pořád padá u všech her.

Zdravím. Vlastním notebook s hd 6770m, i7, 4gb ram, windows 7 a jak již titulek napovídá moje grafická karta vždy ve hře spadne. U skyrimu cca 30 minut, AC4 vždy, když se děje něco náročnějšího na obrazovce např dobývání velké lodi, pevnosti. Just Cause 2 pernamentně po 2 minutách. Často to vypadá velmi stejně. Sekne se obraz. Vyhodí mě to na plochu a hru je třeba ukončit přes správce, protože i přes slyšitelný zvuk se není možné do hry dostat. Myslel jsem, že by to mohlo být špatnou chladící pastou koupil jsem jednu z nejlepších na alze přepastoval jsem to. Notebooku to sice evidentně pomohlo, ale stále grafika padá. Zažil někdo tohle? Nemohl jsem to špatně přepastovat?

Odpovědi na otázku

Tezko rict. Nikdo z nas u toho nebyl. Pro zacatek bys mohl napsat typ laptopu.

dv6 6001eg

http://www.sinclair.hostuju.cz/pic/HP%20Pavilion_mrtvy/P... Tohle jsi taky vycistil, nebo jsi to jen prepastoval?

Ne. Větráček se mi zdál jaksi nerozdělatelnej, asi zdání klame. Taky jsem tam zapomněl vrátit. Takovou tu čtvercovou fólii. http://i.imgur.com/uZBCgBe.jpg

Vadí ta nevrácená fólie něčemu? Viz obrázek výše.

Ta folie je tam, jak sis jiste z fotek sam vsiml, aby se nedostala pasta (ktera je v urcitych pripadech a za urcitych podminek elektrovodiva) na CPU/GPU/Chipset. Primo na nich jsou jeste dalsi soucastky (blokovaci kondenzatory a odpory SMD). Casto byva v laptopech misto pasty pouzita teplovodiva guma ruzne tloustky (0,5-2mm), se kterou se pocita i pri montazi chladice. Je to takovy mezikus mezi chipem s kovovym chladicem. Je ti jasne, ze pokud takovou teplovodivou gumu, silnou 2mm odstranis a nahradis pastou, jaky tam asi bude prenos tepla (maly, zadny). Ano, nejak to fungovat bude......ale jen do te doby, nez se neco zkratuje, upece.

Ok. jdu to udělat znova.

Tak jsem to celé znova rozebral. Vyčistil vše i folie. Folie vrátil, přepastoval. "Tyčky" Jsem umyl mýdlem a vodou. Vysušil. Větrák jsem rozebral. Bylo tam trochu prachu, ale koberec to nebyl. Hry stále po určité době freeznou. Přestanou odpovídat teploty jsou zase vyšší kolem, nebo i nad 70C. I když, to možná trvá malinko déle, pořád stejný efekt. Ještě mě napadá a co jsem zapomněl zmínit, že při startu notebooku mi píše, že větrák nefunguje správně a že je třeba vyměnit. Z prvu jsem to přičítal staré pastě a prachu a myslel jsem, že se to vyřeší přepastováním a vyčištěním NTB. Furt to ukazuje to samé, ale že by větrák nefungoval na to je až moc slyšet. Tak nevím. Můžu zkusit vyměnit i větrák koupit nový, ale skutečně tohle vyřeší problém? Nerad bych vrážel prachy zbytečně do něčeho, co problém nevyřeší, jako pasta za 500,-

Mám něco víc podobnýho tomuhle http://i.imgur.com/htFZGWK.png krom toho, když mi nějaké hry padají po jedné minutě nebo i miň vždy na steném místě, začínám si myslet, že možná problém bude někde jinde.

Až se to zase stane, tak rozdělej notebook a řádně ho pokrop studenou vodou, již by se přehřátí nemělo projevit.S pozdravem earl

Moje 6750M v zátěži běží lehce nad 70 °C, spíš bych se podíval na teploty procesoru, i7 v noteboocích dost topí.

Při zátěži těžko změřím, když mi to do půl hodiny (AC4 pokud nedělám nic náročného) padne, ale jen tak s chromem to je asi tohle. http://i.imgur.com/zA9P1bG.png

Takže pouze při prohlížeči máš teplotu CPU kolem 60C ? Tak si pak představ když pustíš nějakou hru.

tohle je po pádu AC4 http://i.imgur.com/Cddwd9q.png řekl bych, že se to až tak nevaří. Dřív to bylo opravdu horké, když to něco dělalo celý plast. Teď už je to v klidu až na to, že hry vždy přestanou odpovídat.

nevieš otvoriť okno a chladničku? Alebo sa nevieš presťahovať do Tatier?