HD 2600XT regulace ventilátoru

Mám kartu Sapphire ATI Radeon HD 2600XT 256MB DDR4, nedaří se mi regulovat otáčky ventilátoru. Mám i upravený BIOS, nižší takty ve 2D a low 3D módu. Vyzkoušel jsem AtiTool, ATI Tray Tool, PowerStrip, RivaTuner, AMDGPUclocktool. Ani ťuk. Výsledky sleduji v GPU-Z. I když GPU-Z ukazuje různé rychlosti ventilátoru, třeba jen 9%, ventilátor se točí stále stejně rychle a dělá teda pěkný kravál. Asi to brzo rozšlapu :D
Pokud někdo ví jak na to, předem díky :)

Odpovědi na otázku

zakúp si nejaký heatpipe pasív,alebo niektorý z tichých aktívnych chladičov a budeš mať pokoj.Pokial výrobca kartu neosadil nejakým externým čipom,ktorý dynamicky riadi otáčky ventilátora podla teploty čipu,nebude to reagovať na zmeny pomocou nejakého programu

Mám to do MicroATX bedny, pasiv nebo jiný chladič než original mi tam nevleze.

PS: Je to PCIe verze

Problém jsem vyřešil výměnou za HD 3650 512MB GDDR3. Pravděpodobně ale byla chyba v té HD 2600XT.

mno takovyhle karty davat na mATX potazmo do Microtoweru je zhuverilost. Minimalne midletower. Jinak Lepsi pasivni chlazeni vetsi nez hlucnejsi aktivni chlazeni... take mam 3650 s pasovnim chladicem a je tu super.

Když někdo chce co nejmenší bednu a někdy si i zahrát nějakou hru, tak se prostě musíš snažit ;) A protože do takové bedny pasivně chlazenou kartu nedáš, je třeba laborovat s takty a ventilátorem ... Zhůvěřilost je takovoou kartu dát do normální bedny. Tam se hodí spíš 3870 a výš. I pasivní pokud to je HTC.

tedka je idealni gafika 3650 asus stim tichym chladicem ma doma pro znameho taky 3650, ale je to gigabyte a ta ma zalmana ten toci konstantni rychlosti a je hlucnejsi zatim co asus ten vetrak se toci podle aktualni zateze.