» Poradna » Mobily

Hbbtv v TV bez set top boxu podporujícího Hbbtv po spuštění dvb T2

Dobrý den,mám TV (bez DVB T2 přijímače) podporující hybridní vysílání. V případě, že si koupím set top box pro příjem DVB T2, který nepodporuje HBBTV...1) Když budu chtít využít hybrdiní vysílání, budu muset set top box vypnout, a Hbbtv využít standardu DVB-T (pomocí mojí TV)?2) Až dojde k vypnutí programů ve standardu DVB - T, tak se k hybridnímu vysílání vůbec nedostanu (protože můj set top box nebude HBBTV podporovat a na TV ve standardu už nebudu mít stanice dostupné) ? Děkuji za odpovědiZdeněk

Odpovědi na otázku

-To jestli má kanál HbbTV není závislé na tom jestli to je TVB-T1 nebo T2-kanály mohou být i bez HbbTV to j jen nástavba-je to funkce aktivně používaného příjímače . HbbTV z STB a T2 z televizer nezkombinujete

O to poslední mi právě jde. Jestli bych dokázal spustit HbbTV na stanici, která ho podporuje, v kombinaci TV podporující HbbTV + Set top box nepodporující HbbTV - to celé v situaci, kdy už ve standardu T1 budou programy vypnuty. Takže to nepůjde.

Potvrzuji, že to možné je. O víkendu jsem na DVB-T televizi s Hbbtv naladil kanál v T2. Obraz - tma, zvuk šel. Po stisknutí červeného tlačítka jsem normálně používal HbbTv. Takže pokud naladíte kanál na Tv, můžete ho normálně používat. Jedině přehodit vstup z HDMI na anténu.