» Poradna » Ostatní

HbbTV na TV Samsung má jen stanice od ČT

Dobrý den.Pořídil jsem si TV Samsung UE55K5502A a v reklamě na Primě jsem zachytil reklamu na web cervene-tlacitko.cz. Pro Samsung se podle webu měla doinstalovat aplikace "HbbTV for Czech". Ta ale v APPs k dispozici není. Je tam jen ta bez přívlastku "for Czech". Z APP Samsung jsem tuto aplikaci doinstaloval a problém mám v tom, že tam jsou k dispozici jen stanice ČT. Žádné jiné.Přitom cervene-tlacitko.cz je reklama od Primy a tak jsem čekal, že tam budou i pořady od Primy.Je chyba v televizi nebo někde na trase mezi křeslem a televizorem?

Odpovědi na otázku

Pokud je to funkční na kanálech ČT, není důvod aby to nefungovalo na ostatních.Příčinou může být (nevím odkud bereš signál) "sprzněnost" na straně poskytovatele...

Předpokládám, že signál pro HbbTV to tahá z Internetu. Takže bych čekal, že tam bude k dispozici, co je dostupné. Tedy i tu Primu, když ji inzerují.Jinak TV signál je z profesionálně postavených a změřených antén včetně zesilovače a svodu a je dostatečný. Ale TV signál by s HbbTV snad neměl mít nic společného.

Spousta "šiřitelů" TV signálu (různé kabelovky, rozvody atd.) signál různě (z různých důvodů - nap. finančních nebo technických nebo i z nevědomosti) upravují. Nejde o dostatečnost, ale o dodržení technické normy. Takový signál potom lze označit za nestandardní. Potom třeba není funkční teletext, duální zvuk, případně další věci. Obávám se, že je to tento případ. Ověřit to lze snadno. K TV připojit anténu namířenou na vysílač (bez prostředníka).A ano, HbbTv si tahá obsah z internetu. Ale musí k tomu dostat "pokyn". A ten je obsažen v TV signálu přísl. stanice. Takže pokud v signálu něco chybí.....

Pozor, HbbTV je kombinace DVB-T + internet. Tedy TV musí v DVB-T signálu stanice přečíst informací, že daný kanál má HbbTV a to teprve aktivuje funkce červeného tlačítka z internetu.

"b" je správně.1) - HbbTV daného kanálu je přístupné pouze při příjmu téhož kanálu2) - konkrétně u Samsungů nesmí být aktivní Timeshift

Díky, to je ono. Nevěděl jsem, že se to váže ke zvolenému kanálu.

Na TV Samsung to funguje na vsech stanicich, ktere to podporuji. To, ze to funguje na Prime, neznamena automaticky, ze to funguje na vsech stanicich Primy. Na PrimaMax to tusim nejde. A musis byt prepnuty na prislusnou stanici. Tezko muzes cekat, ze na CT budes mit porady od Primy.Obsah toho, co se ti zobrazi zalezi vylozene na poskytovateli obsahu - stanici.

Hbbtv funguje na všech(nejen prima) kromě barandova.

ne všechny TV umí hbbtv u všech všech stanic, někteří vysílají v jiné normě než čT.

jo jo, ne u všech TV funguje vše. Funkční TV pro Primu http://web.iprima.cz/hbbtv/

Nesmysl, HbbTV nemá nic společného s normou TV vysílání, jede přes internet. TV signál dá televizi pouze info o tom, že daný kanál má přístup k HbbTV. Teprve poté se v TV aktivuje červené tlačítko.

Problém nebyl v tom, co popisujete. Problém byl v tom, že jsem chybně předpokládal, že po stisku červeného tlačítka dostanu na jednom místě všechny programy. A ono je vždy zobrazeno vysílání jen to pro aktuálně zvolený kanál.Zajímavé ale je, že přímo pro TV Nova červené tlačítko nefunguje, ale pro jejich další kanály ano.

Ano, protože to Nova tak prostě udělala. Signál o funkčnosti červeného tlačítka musí být vysílán na tom konrétním kanále, kde má fungovat a Nova se rozhodla, že na její hlavní stanici to zatím nebude. Nejspíš mají testovací provoz, tak to zkouší jen na vedlejších kanálech.

podívej se na http://web.iprima.cz/hbbtv/