» Poradna » Ostatní

HbbTV - velmi pomalé reakce v UI

Ahoj,můžete mi prosím někdo říct, jak rychle vám funguje HbbTV? Pokud na televizi zmáčknu červené tlačítko a pak chci najít nějaký film v archivu, tak je to naprosto šíleně pomalé. Je jedno jestli to je ČT, Prima, ... všude je uživatelské rozhraní stejně pomalé. Pro představu, než se dostanu k filmu, může to zabrat i více jak pět minut. Například přechod na jiné tlačítko, jinou položku, atp. trvá třeba kolem 7 sekund, než se akce provede.Internet mám v rychlosti 10 Mb/s (down i up), to je snad málo?Pokud se ale už dostanu k filmu a pustím ho, pak se film přehrává plynule, bez přednačítání.Televize, už nějaký rok starší - Samsung UE40F6740Televize je připojená k síti přes wifi, pokud spustím na televizi prohlížeč, internet funguje dostatečně rychle. Moc díky za odpovědi a tipy, čím by to třeba mohlo být.

Odpovědi na otázku

Odpověděl sis sám. 1) "starší TV, 2) pomalý internet, 3) připojeno nesmyslně pomocí wifi, místo abys TV kterou určitě nikam nepřenášíš, připojil kabelem.

Tak internet mi neprijde pomaly, ale naprosto dostatecny v dnesni dobe. Vyssi rychlost ani nema moc smysl, protoze servery tak rychle nejsou, takze je to zbytecne... Televize funguje ale jinak rychle, funguje pomalu jen UI u HbbTV. A pokud to funguje pres internet, cekal bych, ze to bude rychle jako klasicky internet...

10 Mb/s je uz dnes skutecne pomaly. Mozna dostatecny pro bezne pouzitit, ale pro prehravani online videa je to na dnesni pomery nizka rychlost.

Ano, na 4K videa to není dostatečné, ale jednak na 4K videa nekoukám (protože herce s detailním make-upem vidět nepotřebuju) a nemyslím si, že by 10 MBs nemělo stačit na uživatelský rozhraní, které vypadá jak obyčejná webová stránka, proto mě udivuje ta pomalá reakce.Prakticky na všechny další věci je internet 10 MBs naprosto dostačující.

Tak 10MBs je dostačující, to je 80 Mbps, to je slušná rychlost.

To jsi asi ze starýé školy :) 10Mbps je opravdu na dnešní poměry hodně pomalý, aspoň ve směru dowload. Servery běžně jsou ochotny pouštět i 90Mbps a 10Mbps sotva stačí na slušné FullHD. Na 4k by sis ani neškrtnul. Každopádně se podívej, jestli není k dispozici nový firmware pro TV, třeba to je prostě jen blbě optimalizované.

Spíš nevím kde hledat problém. Televize sama o sobě reaguje celkem normálně, prostě zmáčknu tlačítko a hned se akce provede. Jediný problém je s tím HbbTV a nevím jak to chodí jinde, nikde jinde jsem neměl možnost si to vyzkoušet.

Jaké servery že nejsou tak rychlé? Máš tušení, jaký upload mají servery Novy, Primy atd?

Mám obavu, že všechny tyhle SMART na tom budou stejně. Pomalé procesory a celková HW konfigurace na h*vno.

To platilo dřív, dnes už to není pravda, nové TV jsou už pěkně svižné. Ovšem čest výjimkám, TV Philips jsou líné jako lemry pořád

U Philipsů mám dojem, že tam snad výrobce implementoval nějakou čekací smyčku před vykonáním každého "příkazu". Jinak to snad ani není možný, že by tyhle telky byly tak pomalé jen kvůli slabému HW. Když jsem takového Philipsa ladil poprvé, prohlásil jsem, že je vadná, ať ji jde dotyčný reklamovat

Nejspíš ano, taky si to neumím vysvětlit. Sám jsem měl Philipsku asi před pěti lety a to byla tragédie. Všechny ostatní značky už tehdy byly daleko svižnější. A letos jsem u zákazníka řešil něco s novým modelem Philips, nějakých 140cm a vůbec to nebylo levné, ale zase totální pomalé ovládání, to než na pokyn zareagovalo, tak jsem si mohl jít vařit kafe. Fakt nechápu, jak tohle dnes můžou prodávat a chudák kdo si to koupí pod dojmem, že kupuje dobrou TV. Přitom já mám na Philips dobré vzpomínky, když jsem si někdy kolem roku 1995 koupil 55cm CRT, tak ta měla nádherný obraz, ovládání bleskové a vyhazoval jsem ji teprve někdy kolem roku 2010. Bohužel, přechod na digitální konstrukci evidentně Philips nějak nezvládnul.

Já nedávno něco nastavoval u Philipsky staré asi 4 roky, a fakt hrůza. To fakt přemýšlíš, jestli jsi stisknul to tlačítko na DO nebo ne. Docela by mě zajímalo, čím to může být, protože sebeslabší procesor a ostatní HW přece musí na stisknutí nějakého tlačítka (nemluvím teď o slavném červeném tlačítku) na dálkovém reagovat okamžitě. Podotýkám, že se telka takto chová i bez internetu. Ona má vlastně poměrně velký prodlevy i při přepínání kanálů nebo třeba při přepnutí "zdroje signálu".

Jako majitel philipsky, relativně nové, souhlasím, je to tragédie pořád. Naštěstí to mám jen jako zobrazovadlo na steamlink a nic víc po tom nechci, obraz to má za ty peníze skvělej, ale tam výhody končí. Neumím si představit to používat jako klasickou TV.

Jj, obraz měly Philpsky vždycky v pohodě, citlivost slušná, zvuk na bakelitovou placku taky dobrý, ale nechápu, proč nepořešili to ovládání. To je jediná věc, co to u chybí, aby to bylo plně konkurenceschopné jiným značkám. Škoda

Mám sice postaršího (asi 6 let) Samsunga a HbbTV je na tom téměř nepoužitelné. Pomalé, občas nereaguje vůbec, občas vypadne. Android s KODI to vyřešil.

Prosím více info o tom Androidu. Nemám s tím zkušenosti, co všechno je třeba dokoupit. Moc jsem nepátral, ale narazil jsem, že KODI ne všude funguje. Na čem běží ten Android? Díky

Pravdepodobne na tom externim zarizeni Akorat se obavam ze to tvuj problem resi jen castecne, v KODI je sice dostupny archiv iVysilani a pripadne dalsi archivy, je ale otazkou jestli je tam vse co nabizi na HbbTV. Druha vec ze to naohybani do prostredi KODI je taky takove krkolomne...Dalsi veci je ze vetsina levnych OEM krabicek pouziva AOSP Android urceny pro tel/tablety, ne AndroidTV... takze sice mas stejnou plejadu aplikaci jako na telefonu ktere se ale velice spatne ovladaji. AndroidTV ma upravene ovladani, taktez aplikace musi byt upravene, tim padem jich je radove mene. Muzes to taktez resit tak ze koupis krabicku s Andoidem, pokud ten nebude vyhovovat, rozbehnes z SD karty minidistribuci s KODI (Libre/CoreELEC) a kdyz ani to vyhovovat nebude, prodas to dalsimu nestastnikovi