HbbTV - SAMSUNG EU55NU7172

Dobrý den,Koupil jsem televizi SAMSUNG EU55NU7172. Připojil jsem se s ní na wifi a aktualizoval sw, aktivoval HbbTv a vše co bylo potřeba. HBO, Netflix, Youtube, to všecno jede, jen u červeného tlačítka je problém, dostanu se do interface, ale jakmile dám pustit cokoli, tak jne se načítá až nakonec celé HbbTv spadne. Takže jsem se zkusil připojit na mobilní hotspot, který jsem vytvořil a šlo to. Tak jsem zkusil z routeru TV napojit napřímo kabelem. Internet v TV je, opět vše funguje, jen HbbTV ne. Tak jsem TV napíchl rovnou na anténu bez routeru, zadal IP a DNS podle poskytovatele, protože automaticky si IP nevzala a HbbTV taky jede. Zkusil jsem před router dát switch a ze switche kabel do tv a kabel do routeru. V TV jsem nastavil IP a DNS, a pak to stejné na routeru, TV šla v pohodě, ale wifi ani net do pc ne, když ale TV byla vyplá, tak wifi i net v pc jede. Takže dotaz, dá se nějakým způsobem to vše rozchodit tak, abych měl jen router, z routeru mi šel kabel do pc a do televize, kde mi půjde HbbTv a přitom mi běžela wifi? Už jsem opravdu v koncích :D Jinak pro případné dotazy, ano kabel z antény mám píchnutý ve WAN portu a kabely z routeru do pc a do tv vedou z LAN portůDěkuji

Odpovědi na otázku

Jestli to zlobí jen za routrem, ať po kabelu nebo wifi, hledej závadu v něm. Buď je jen špatně nakonfigurovaný, nebo má nějaký "hlubší" problém. Překonfigurovat nebo vyměnit.

Je to šílený elaborát, nechce se mi tím vůbec prohrabávat Ale každopádně bych TV připojil kabelem, protože wifi je určeno pro přenosná zařízení a s TV asi po bytě moc nechodíš a potom bych nastavil v TV napevno síťové připojení, (IP adresu, masku a bráno), hlavně DNS servery. Nějaké veřejné české nebo třeba google DNS 8.8.8.8