» Poradna » Programy

Havárie Skype

Taky vám ve Win XP po nejnovější (neuhlídané) aktualizaci přestal fungovat Skype? Zaznamenal jsem již tři stejné případy u kolegů i u sebe. Není to další špinavý záměr Microsoftu, abychom přestali používat Win XP?

Odpovědi na otázku

Asi není. I bez hlídání aktualizací stará verze na XP funguje pořád stejně.

Píšu o aktualizované verzi, po které Skype přestal fungovat s hlášením "fatal error" a s tím, že chybí nějaká knihovna. Já to vyřešil odinstalací a nainstalováním starší verze, ale co kolegové, kteří se v tom nevyznají?

Kolegům to opravíte tak, jako jste to udělal sobě. A možná od nich dostanete i čokoládu za pomoc.

Za prvé se jedná o vzdálené kolegy a za druhé to nebylo smyslem dotazu. Chtěl jsem vědět, jestli se to v poslední době také někomu stalo. Čokoládě zdar!!!

Za prvé, dnes je možné softwarově opravit jiné PC také "na dálku" ze svého PC, třeba z domova. Za druhé, nabyl jsem dojmu, že Vám leží na srdci spokojenost kolegů. Za třetí, Windows XP už zde mnoho lidí nepoužívá. Čokoládě zdar, ale bílou nemusím!!!

Stalo se, oběma kolegům jsem to opravil pomocí TeamWiewer(u) během patnácti minut. To ale nic nemění na faktu, že nejnovější aktualizace Skype způsobuje jeho havárii. Zároveň se omlouvám, že jsem si neuvědomil v jakém prostředí se nacházím a že ten kdo nemá alespoň sedmičky je vlastně méněcenný.

Možná někteří mladí posuzují kvalitu člověka podle mobilu, PC a jeho operačního systému, značkového oblečení, apod. Tento konzumní způsob života přináší doba. O přirozené lidské hodnoty jako je třeba manželství, rodina, děti, atd., je čím dál menší zájem. Dnes je IN ten, kdo má kolem sebe spoustu drahých zbytečností. Neomlouvejte se, to že mám o dvě generace mladší operační systém ještě neznamená, že jsem lepší než ten, co disponuje s Windows XP. Omlouvám se Vám já, pokud to tak hloupě vyznělo.

Hezky napsané a pokud to není myšleno ironicky, rád omluvu přijímám. Nicméně dodávám, že "sedmičkami" disponuji také, ale z mnoha důvodů je odmítám používat.

Máš nainstalovaný sp3?

Samozřejmě

Už si to vyřesil nebo ne? Mám tip, který funguje. Řesím to u zákazníku každý den,

Už jsem psal výše, že jsem to vyřešil během patnácti minut, ale dobrou radu nebo tip vždy uvítám. Nazývá se to tady poradna, takže se o zkušenosti poučme všichni.

Poslední aktualizace Skype je nějaká posr*ná a vyžaduje instalaci NETframeworku i když v PC je tak je potřeba reinstalace. Vždy naistaluji verzi 2.5 a pak na to update 4.0 a funguje to. Jednou jsem hned istaloval 4.0 a nešlo to.

Díky za návrh konkrétního řešení (příště vyzkouším) a myslím, že tím můžeme toto vlákno uzavřít.

Samozřejmě, že to myslím to upřímně. Řekl bych, že o operační systém ani tolik nejde jako o to, aby člověku chodil veškerý software, který používá.

Díky tedy za upřímnost a dodávám, že na XP mi chodí všechno co k práci potřebuji, navíc o poznání rychleji a s menšími nároky na "železo".

Rád bych poznamenal, že bílá není čokoláda

Jak se zdá, tak nestalo, a to XP ještě pořád dost lidí používá. Neřešil jsi tady vloni v říjnu problém se Skype u kolegů jako Bolek?

Ne, neřešil! Neměl jsem proč.

Člověče, ser na Xpéčka...

No vidíte, a je to tady. Bravo!!!

Edysáka si moc nevšímej, on má ve většině případů jaksi "kontroverzní" příspěvky. Když může, tak si rýpne, přes internet to přece není problém.