» Poradna » Programy

Havárie HD (jeho obsluhy)

Asi před 20 min se mi stala zcela krizová záležitost. Ale popořádku ... Měj jsem na svém PC, kde je 13,5 GB disk, 3 partitions, v jedné jsem měl Win98, ve druhé Win2000, ta třetí čekala na instalaci Linuxu. Vše chodilo perfektně, až do dnešní osudné 23.45 ! Velice nešikovně jsem zapracoval s MrBootem a došlo ke zrušení všech partitions a ke ztrátě (doufám, že ne trvalé !!!) dat nashromážděných od roku 1990 !HD má celkem 1650 Cyls : měl jsem to rozdělené takto: 0001 - 1000 FAT32 (a zde Win98), 1001-1510 NTFS (a zde Win2000), zbytek 1511 - 1650 jsem šetřil na Linux. V prožitém šoku jsem zazmatkoval a v oblasti od 0000 do 0260 jsem již formátoval (v podstatě nechtěně).Zajímá mě, zda lze zachránit data (a jak) alespoň z oblasti 1001-1510, kde byly Windows2000 a hodně důležitého. Z touto oblastí nebylo ještě po havárii pracováno. Za každou radu, vedoucí alespoň k částečné záchraně dat budu velice vděčný.

Odpovědi na otázku

... zachrany se na dalku tezko radi .. i s mou desetiletou praxi Ale jestli se nedelo nic jineho, nez jste popsal (a jde o tu druhou partition), resil bych to jednoduse: napsal bych rucne DiskEditem do prvniho sektoru partition tabulku (udaju je k tomu k dispozici dost) s prvni partition pro FAT32 (ta ted nejspis nebude pristupna nebo se bude tvarit cista - neverte tomu) a druhou partition NTFS (v puvodnim rozsahu). Pak uz ji uvidi bud NTFSDOS nebo masina s funkcnima NTckama (a pripojenym Vasim diskem). I ten boot NT by se dal (trochu pracne) dodelat.Rozhodne sance je, tak uz dal nezmatkujte ... a dejte to nekomu, kdo ma v zachranach dat opravdu praxi.Mozna by se dala zachranit aspon cast dat i z te prvni partition ... virus Cernobyl pachal podobne skody jako Vy , presto se toho loni i letos zachranilo vic nez dost.