» Poradna » Ostatní

Hardisk s notebooku do stolního pc

Dobrý den ja mam notebook hp pavilion g6 s windows 7. A teť jsem dostal stolní počítač s windows xp. A právě oba dva fungujou perfektně jenom ja ten win xp nechci tak jsem s něho vytahnul hadisk a dal jsem do něho hadisk s notebooku. A po zapnutí se začne načítat (načítaní systému windows) a po načítani (cca 4 sekund) windows spadne a zobrazí se ze se systém windows nepodařilo načíst pak se asi po 24 sekundách něco načte a otevře se okno oprava spouštění systému pak dam obnovit. Počítač se restartuje a zapne začne se načítat a zase zpadne a tak pořát stejně do kola. Pak mi to napsalo ze se to nedá obnovit tak jsem to vypnul a dal spádky do notebooku a tam to funguje dobře tak jsem to dal spátky do počítače a nechal jsem to tam. Někdo mi říkal že prý v biosu mám něco přepnout na prímarí disk tak nevim poradte. Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

To si snad děláš PR-Dell, ne? Pokud to myslíš vážně:Svěř instalaci OS odborníkovi.Do prastarého PC ovšem moderní OS nedostaneš, nebude to kompatibilní.

Notebook a stolní pc jsou stejně staří. Jenom na notebooku je win7 a na stolním pc je win xp.

Tak to nefunguje, OS se instaluje zásadně na tom konkrétním PC, nebo ntb - prostě nejde vzít HDD z jednoho PC a dát ho do druhého a pojede to.... To by musely být ty dva PC naprosto identické..... A za druhé - nauč se psát ČESKY - to je hrozné to číst !!!!

Nainstalované windows takhle na jiný PC přendat nemůžeš - musí se prostě nainstalovat znova. A na notebooku je skoro určitě OEM licence, takže ji ani legálně přenést nemůžeš.Buď si na desktop kup nové Windows nebo si tam dej nějaký free OS pokud tam nechceš ty XP.

Neumíte psát >> neumíte myslet >> nezvládnete tak složitou věc, nehledě na (ne)smysl počinu.