Harddisk

Dobrý den, potřebuji poradit jestli se dá připojit další hard disk k počítači abych měl na jednom Windows a na druhém ostatní.

Odpovědi na otázku

Ano(Na blbou otazku blba odpoved)

Dá, ale bez bližších informací nemůžeme říct jak.

V počítači mám zatím jeden harddisk a na něm Windows a chci připojít další hardisk ,vím jak ho zapojit do základní desky ale už nevím jestli jsem mi pak načte v pc

Pokud to bude klasický HDD v provedení 'SATA, neměl by tam být žádný problém.

Harddisk který chci připojit jsem jmenuje WD800 a sata to neni

Po připojení disku v Setupu BIOSu správně nastav pořadí disků v sekci BOOT, někdy je na přidaném disku systém bůh ví odkud a je zbytečné aby se pokoušel naběhnout (na 95% nemá šanci).Po nabootování do svého OS zkontroluj nebo uprav ve Správš disků na novém disku oddíly a přidělená písmena.

Pokuď ho správně zapojíš (sata+zdroj), tak si pak v BIOSU zkontroluj, jestli tam opravdu nějaký nový disk přibyl. Jestli ano, tak v systému zajdi do Správy PC, tam najdi správu disků, najdi nový disk a vytvoř z něj nový svazek.

Když píše,že je to WD 800, a pozná, že to není SATA, tak je to nejspíš WD800 WD800BB. To jest PATA.A teď juwo, wiqix, Alberte raďte nějakou redukci.

Nečetl jsem, že je to WD 800, redukce by byla: https://elektronika.eiffeloptic.cz/2-smerovy-sata-ide-konver...

Ta redukce je dražší, jak ten disk. Momentálně má naběháno tak 15 let, čili je vhodný ho dát na odpočinek. Vůbec bych mu nevěřil.

Tak to vím zcela přesně, protože na světe neexistuje počítač s více než jedním HDD, tak to prostě není možné. Vývojáři počítačů však na tomto problému už několik let usilovně pracují a řešení by se mělo objevit někdy kolem roku 2025-2030.