» Poradna » Ostatní

Hard ot: žloutenka

Ahoj
Prosím nemazat.
Dal jsem si na nádraží párek v rohlíku a na nádraží a do toho krámu občas chodí bezdomovci.
Mám docela strach ať nedostanu žloutenku.
Bezdomovec donese výkup láhve. Je tam ta bakterie, prodavačka se toho dotkne a za pár minut bere do ruky rohlík.
Můžu tak něco dostat?
Koupili byste si ten párek v rohlíku?
Děkuji

Odpovědi na otázku

proti žloutence chrání očkování
proti blbosti nic.

Dostat můžeš, proč by ne? Na vojně nám říkali (dost otevřeně) že žloutenka se šíří cestou "pr*el-ruka-huba" a měli pravdu. Na nádraží zásadně kupuji jen balené obložené bagety a jinak - očkování proti žloutence (všem typům) bylo první do čeho jsem invastoval peníze jakožto do dobré investice.

Ok dík
Preventivně zítra hlásím na hygienickou stanici podezření na nedostatečnou hygienu při práci s potravinama

Muzete dostat treba pres hubu.

Proč?

Lide nemaji radi udavace. A nizky intelekt je sice polehcujici okolnosti, ale nemusi to stacit.

No, to jsi napsal moudrost. Nevidím důvod, proč by nemohl dát podnět na ČOI nebo hygienu aby prověřili situaci. Od toho ty instituce máme a platíme si je. Jestli ty sežereš po nádražích každý ohmataný humus a roznášíš to v sobě dál, tak naopak si myslím, že on může pár lidem zdraví zachránit.

Misto toho udavani by jsi mel skocit na testy, jestli tu zloutenku vubec mas. Ztiznosti bych resil potom, kdyz bych ji mel. V opacnem pripade muzes dekovat bohu ze ji nemas a priste si uz nic k jidlu na nadrazi nekupovat (aspon parky v rohliku a hamburgery). A vubec, proc sis to neuvedomil nez jsi to koupil, proc to resis ted?

Kam si můžu zajít na testy? A jak dlouho trvá výsledek?

Připomíná mi to případ z - před několika let... České dráhy chtěly dokázat, že u nich žloutenka není. Tak nechaly testovat všechno. Záchody, kliky u kupé, u vagónů a výsledek? Žloutenka je tam skoro všude :)

stejne jako na verejnych WC, v nakupnich centrech, v metru, tramvaji, mhd apod. dneska se bez casteho myti rukou neobejdes. na to nadrazi to taky musel nekdo donest, stejne tak to nekdo muze donest na ty mista, ktere jsem jmenoval

misto jmenoval tam ma byt vyjmenoval

Byla to výjimka a myslel jsem že tam přece musí také být nějaký hygienický standard.
Ale pravděpodobnost podle mě bude malá že ji mám a že možná zbytečně přeháním.
To by pak musel mít žloutenku dost lidí. Párek si tam dá tak 8 lidí za den to je 50 nakažených týdně a každý to rozšíří na 4 lidi. V celé čr je tak 300 nakažených ročně...

Zajdi k doktorovi, kam chodis normalne kdyz jsi nemocnej. Ten Ti uz rekne co a jak. Myslim, ze Te ty testy budou neco malo stat, ale stoji to za to, nez aby jsi furt o tom premyslel a bal se, jestli nahodou nejsi nakazenej.
Pokud jsi z vetsiho mesta, tak si myslim ze tam denne zavita vic lidi nez jenom 8. Podle me zloutenku nemas, i kdyz, radsi si zajdi k doktorovi, at mas klid, budes se Ti potom lepe spat

To sice budu mít klidné spaní ale později se budu bát i toho, že žloutenku můžu přinést třeba na pecivu z hypermarketu.
To bych pak chodil na testy každý den :) očkování je řešení. Ale pak tu jsou další nemoci.
Ke svému doktorovi nemůžu. Pracovně jsem mimo domov

1. To klidne muzes, to je pravda. Ale od toho jsou u peciva ty igelitovy rukavice, takze kdyz to budes dodrzovat, tak tim omezis riziko nakazy.

2. K doktorovi muzes jit, az se vratis. Nakaz je v dnesni dobe opravdu hodne, ale pokud budes dodrzovat urcity pravidla, tak se tomu vyhnes.

Mozna ti pomuze tohle:
http://www.zloutenky.cz/zloutenka-a-jeji-typy-pod... ...
http://www.zloutenka.name/...
http://www.vseozloutence.cz/zloutenka...

Poradne si to precti a drz se tech pravidel a omezis rizika.

Rukavice v obchodě mi nepomůžou když předtím se v tom hrabal bezdomovec.
Jinak vždy používám rukavice a beru rohlíky ze spodní bedny

Tohle ale neni jenom tvuj boj, je to boj nas vsech. Muze se to stat uplne vsude. To by jsi pak nesmel nic jist, nikde se neceho dotykat apod. Kupuj pecivo v primo v pekarne, tam mas jistotu ze to tam bezdomovec neosaha. Tam na to sahaji jenom ty pekari a prodavaci. A tam taky nemas jistotu jestli dodrzuju pravidla o hygiene, protoze muzou sahnout na kovovou minci (ktera prosla rukou nejaky spiny) a potom na ten rohlik co ti daji do sacku. Nejlepsi bude kdyz to prestanes resit, protoze jinak by jsi nekoupil nikde nic.

Co jsem slyšel tak v pekařství a i třeba v masných závodech moc čistoty není. Známá říkala, přijď k nám do masokombinátu a už nikdy nevezmeš salám do huby

Uplnou cistotu nemas nikde..na klavesnici je pry vic bakterii nez v prumernym autobusu MHD. V masokombinatu bych nerekl ze tam bude nejak extra spina. Spis to asi myslela tak, ze kdyby jsi videl co vsechno daji dohromady nez vznikne ten salam, tak to je sila. Kdyby jsi videl jak se vyrabi magi, tak si ho taky nedas do polivky, vyrabi s z kosti.

hlavne do obchodu se to dostava s pekarstvi a masokombinatu..takze to stejne kupujes..ale jak rikam, furt je lepsi koupit to v pekarne, kde na to sahnou 2 lidi, nez nekde v Tescu, kde si na ten rohlik sahne 50 lidi, nez si ho das ty do toho sacku a doma ho snis.

No ani hygiena tam prý není ono. Manipulace holou rukou. Nemytí po záchodě ruk.
Ad rohlíky: chodit pro ně do pekařství je dost dobrý nápad :)

Kolik ti je let, jestli se muzu zeptat? Jen tak me to zajima, neber to jako urazku. Me je 19.

Je mi 29.
Co z toho vyvozuješ?

nic, jen tak me to zajimalo, jednom jestli si nedelas tak trochu prde*l, tady pises o zloutence a tady zase o ucesu - http://www.zive.cz/poradna/ot-dovolili-byste... ...

tohle je spis o pocitacich, nez o chorobach a rodinnych problemech s manzelkou

Jsem na sdílené ip kterou má fakt hodně lidí. Zřejmě nějaký vtipálek co se mě snaží zdiskreditovat nebo náhoda :)