Hard disk ukazuje 0% výkon

Dobrý den potřeboval bych poradit můj hard disk ukazuje 0% výkon ,na internetu jsem se nemohl dohledat rady,zpomaluje to PC ,předem díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Kecy v kleci. Jak může 0% zatížení disku zpomalovat PC?

1.) 0% zatížení a 0% výkon asi nebude totéž, viďte Jamie?2.) 0% výkon? Co to je, prosím pěkně, za parametr pevného disku? Výkon čeho a při čem? Kdy měřeno při zápisu? V klidu? Zápis / čtení sekvenční, náhodný?...? Myslím, že tazatel plácá....Někde jsem se něco dočetl, nebo jsem zahlédl 0% čehosi u disku, vlastně nevím co to znamená, ale sere mně to....? Nebo se snad mýlím? Prostě neřešte statistiky a nastavení, která vám nic neříkají, nenechte si radit od kamarádů, že na CPU je nejlepší dávat novou pastu každej měsíc (nejlépe však perličku, bo je s chutí jahod) a podobné bejkárny. Nejstabilnější systém docílíte tím, že do něj nebudete instalovat každý týden jiný čistič a optimalizátor a podobně. To je sice fajn, že jste to viděli u někoho zdatnějšího, ale on si nejspíš bude umět, narozdíl od vás, taky poradit, až se mu něco sesype pod rukama....

Rychlost čtení i zápisu je par kb/s ...třeba jsem výkon nepodal dobře soudím podle správce úloh kde disk ukazuje 0%

Takže se jedná o zatížení a né "výkon"

Patriku asi fakt trochu plácáte. Slovo výkon opravdu nedává smysl... čtení pár kilo za sekundu... je taky nesmysl.... při velikosti třeba jen dopisu babičce ve wordu byste ho otevíral hodiny.... nedej bože, aby v něm byla fotka... prostě koukáte na "vytížení" disku v době, kdy se na počítači nic neděje a ten tedy nemá důvod něco zapisovat/číst atd...Na diagnostiku disku jsou jiné programy, ale s ohledem na životnost právě Vašeho počítače, raději nebudu radit.

Tak a teď ještě obecně Patriku:- pokud máte problém s diskem (dlouhé načítání souborů, spouštění, zasekávání Windows, cvakání v disku a podobně) - tak je prostě čas jej vyměnit. Zejména u mladší generace (a pak u nás roztřesených dědků) čas od času dojde ke klepnutí (stačí nasraně bouchnout chlapskou rukou do stolu vedle notesu), a otřesům, které ten disk samozřejmě časem pošlou do křemíkového nebe.... doporučuji se soustředit na SSD disk - nejen, že je energeticky úspornější, ale také výrazně rychleší.- zpomalení počítače obvykle způsobí balast, který si tam uživatel sám natahá, postupná fragmentace a další aspekty, na zrychlení (kromě reinstalace systému, výměny disku za rychlejší nebo SSD) má spíše vliv velikost operační paměti než cokoliv jiného (s výjimkou u SSD disku, ten dokáže vážně nakopnout)- dovolím si zopakovat.... zbytečně se nesnažte vynalezat vynalezené...

Můžete se sám přesvědčit http://jpeg.cz/obrazek/gRz5 opravdu jen chci radu,nejsem žádný hacker jinak zde dodávám i pc spec :http://jpeg.cz/obrazek/gRzF

nad tými 0% máš napísané "Aktivní čas"výkon je len záložka v ktorej nájdeš súhrnné info o vyťaženosti komponentov...0% znamená, že disk nič nerobí, nie že jeho výkon je 0%. je to údaj o vyťaženosti disku....

To je marný, to je marný a ještě jednou to je marný.Dyť už se mu to tu snažil vysvětlit o pár řádků výše

Patriku - neviem, z ktorého stromu si spadol....Máš tam napísané "Aktívny čas" 0% - ďalej "Rýchlosť čítania" 0kB/s a "Rýchlosť zápisu" 5,6kB/s - teda je to niečo nad 0% jeho parametrov. Počítač jednoducho NEMÁ potrebu z HDD niečo čítať a zapisuje len nejaké odrobinky....Takže - NEROB paniku - veď je to normálny stav. A pochybujem, že by HDD spomaľoval chod PC - to skôr ti PC spomalia rôzne doinštalované a nainštalované blbosti, sledovače, tunítka...

@PatrikKeď som si pozrel obrázok ohľadom toho HDD - máš taký istý HDD ako som predvčerom poslal do kremíkového neba, najprv mi strašne pomaly načítavalo dáta a po niekoľkonásobnom reštarte vyhlásilo nečitateľnú stopu 0. Potom, trochu neskôr, nebol rozpoznaný vôbec (ani v biose). Napriek tomu, že je uvádzaná "značka Hitachi" je to v podstate disk typu "NoName".Takže je jasné, že Ti odchádza HDD. A niet sa čomu diviť - ten disk nie je bohviečo.

Mimochodem, ty W 10 na té sestavě někdy fungovaly? A copak praví S.M.A.R.T.?