» Poradna » Notebooky

Haprující napájecí kabel notebooku

Ahoj,Chtěl bych se zeptat jestli někdo nesetkal s něčím podobným nebo jo nenapadá řešení ... Jsem dlouhodobě mimo ČR kvůli cestování ... Mám sebou starý (asi 8 let) notebook a vzhledem k tomu, že se mu kdykoli může stát cokoli zásadnějšího nebo může být zcizen, nechci kupovat novy, pokud to nebude nezbytně nutné ... Problém je v tom, že při připojení kabelu do ntb chvíli nabiji a po určité (velmi rozmanité) době se přestane nabíjet. Stalo se mi to poprvé se starší nabíječkou (originál byl již vyměněn a tuto jsem měl cca 3 roky) a jelikož na ni byla kontrolka, která přestala svítit, objednal jsem nabíječku novou na aliexpresu (hlavně z hlediska financí) ... Přišla pouze část od ntb k trafu - napájecí kabel nebyl součástí ... Takže jsem použil původní ... Notebook se cca půl hodiny nabíjel a běžel bez problémů až na to, že se trafo silně prehrivalo ... po one půlhodině se notebook opět přestal nabíjet ... Od té doby kabel nabíjí jak se mu zachce ... Většinou pomůže, když vyndám přívodní kabel z trafa a kroutívím pohybem jej vrátím zpět ... Poslední dobou však nepomáhá ani to ... stalo se to někomu ? Napadá vás čím by to mohlo být? Můžou s tím mít co docineni australské zásuvky nebo něco podobného ? Předem děkuji za jakoukoli pomoc a přeji hezký den

Odpovědi na otázku

No máš zlomený/přerušený kábl. Musíš to opravit.

Co ti rict na nakup suntu z aliexp? Pokud se to silne zahrivalo od zacatku, tak jde od zacatku o elektroodpad a bud rad ze ti to nesmahlo notes. Okamzite to zahod a bud rad ze jsi nekomu nepodpalil barak. Podobne veci na aliexp radej ani nekupuj, tohle je bezna kvalita cinskeho zbozi, pripadne to neni neobvikle.Priste prolez inzeraty, zjisti kde je prodejce jetin/repasu a bez tam. Jedine co resis je aby sedela koncovka a aby sedela voltaz a aby to nemelo mensi wataz nez puvodni (pokud to dokazes zhodnotit, tak lze vzit slabsi, ale musis to vedet.

Starý notebook s mrtvou baterkou a šmejdovní kabel z Aliexpressu, co na tom chceš radit?