» Poradna » Programy

"Hapruje" prohlížení www

Zdravím, mám takový problém,www stránky lze prohlížet asi tak 5min po restartu OS. Poté rychlost padá na neúnosnou mez v průměru 1kB ... Z počátku byl problém že nešli vůbec, ale jiná komunikace po síti byla OK (např ICQ, Jabber, ap.)- toto vyřešila utilitka winsockxpfix. Připojení je pomocí Wifiny, ale v tom problém není, protože, ping prochází bez problémů a DNS překládá IP na jemný název bez problémů. Tudíž není problém v síti ale v někde v OS (Win XP Profesional Service pack 1)Byl bych rád za každou užitečnou radu !!! Protože do reinstalace se mi moc nechce !

Odpovědi na otázku

Zkontroluj co ti bezi v PC, videl bych to na nejakyho cervika, kerej ti blokuje pripojeni. Ani bych se nedivil, XP s SP1 a urcite pouzivas integrovanej firewall vid?! Prejdi aspon na SP2

No tak to jsem zapoměl napsat je to projetý antivirem, antispywerem,... a za další problém je v tom, že to není můj osobní počítač, takže k němu nemám stabilní přístup ... proto potřebuju vědět přesně co by to mohlo být a Instalace service pack 2 je v plánu !

....je to projetý antivirem, antispywerem....to jeste nic neznamena

PC se chová jako typický bot. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/BotnetProč se o to staráš, když to není Tvůj PC?

protože je to PC známejch ... ale to je vedlejší ne ?

a nejde o to že by padla celková rychlo přenosu, např přenos přes tftp jde bez problémů ...

Hele nainstaluj jakejkoliv jinej firewall (Kerio, Outpost...) a sleduj, co se ti deje v siti.... Integrovanej fw v SP1 je o nicem!

Jeste me napadlo: neni nahodou majitel PC stastnym uzivatelem p2p? Takovej uTorrent nebo Azureus dokaze totalne blokovat celou kapacitu linky, kdyz sou blbe nastaveny. Do 5 minut po spusteni PC navazou spojeni na trackery a pak mas smulu....

No tak p2p sítě nevyužívá ... myslím si že je to spíš něco jiného, protože nepomůže ani odstranění veškerých "nadbytečných" běžících procesů