» Poradna » Programy

Handbrake - konstantní snímkování při 23,976 fps

zdravíčkoPři konverzi s programem Handbrake se mi mění konstantní snímkování na variabilní.Dělá to u volby 23,976 fps i když výstup nastavím na konstantní snímkování.Na TV se mi potom rozchází obraz se zvukem.Poradí někdo co se s tím dá dělat? Krom změny snímkování?..děkuji

Odpovědi na otázku

projdi nastavení. Já používám Freemake Video Converter a naopak jsem s ním vyřešil film s variabilním framerate ze kterého jsem potřeboval konstantní - až teprve Freemake konečně vyrobil XVID AVI bez posunutého zvuku.

díky za doporučeníumí ten program crf ?

netuším, nikdy jsem to nepotřeboval.

Jaké jsou parametry vstupu a výstupu (formát a kodek) a z čeho jsi Usoudil,že je to variabilní? Nemá náhodou i handbrake někde okýnko, ve kterym se ukazují argumenty pro enkodér?

tak vstup je formát MKV (MPEG4) 23,4 Mbps (1920x1080) 23,976 fps constantzjištěno z MPC classica výstup je (nastaveno v handbrake) 1280x720, 23,976 fps, constant framerate quality 20 (crf)výsledek je 1280x720, 23,976 fps, variable framerate (min. 23,974 - max. 23,981) zjištěno z MPC classicv pc mi to nevadí,ale na tv se mi rozchízí zvuk což mi vadí hodně

Původní soubor tento problém nemá? Proč to vlastně konvertuješ?

Mamina si pořídila tv s přehráváním multimedialních souborů,ale fullHD to neumí.tak se to musí zmenšit na těch 1280x720.To mám odzkoušeno,že to jde.to co bývá na internetu je občas nefunkční,tak to převádím do něčeho, co to přehrát umí.Mám pár bluray filmů,které ta tv nepřehraje.Jinak bych to dlabal.

Jestli je to stažené z netu, proč to nestahuješ rovnou v 720p?

to 1920x1080 byl příklad. mám originám bluray disk a zkoušel jsem to převést na 1280x720 aby to uměla tv přehrát.ale jelikož jsou tam variabilní snímky,posunuje se mi zvuk.Samozřejmě že na netu se to dá najít už převedeno,ale chtěl jsem si prubnout převod a narazil jsem na problém.tak jsem ho chtěl vyřešit,ale na řešení jsem nenarazil.Navíc uvažuji že si nějaké filmy co mám na bluray zálohuju.pohádky pro děcka,ty jedou pořád....

díky za odkaz.tohle už jsem studoval,ale nějak nevládnu angličtině tak,aby mi to pomohlo.a to co jsem z toho přeguglil v translatoru mi nepomohlo.zkusil jsem tměnit frekvenci snímků na 24 fps a už tam konstantní snímkování jde.jen nemám odzkoušeno co to udělá ve výsledku s videem na tv.Vesměs o nic nejde.... mamina mrkne na video a stejně to pak mažu.Jen ze zvědavosti mě to zajímalo jestli to jde nějak nastavit.handbrake je šikovný program a s crf kodováním je to frkot.

Tak nastav rovnou 25 fps, protože pokud TV neumí nativně 24 (jako že asi ne) tak to bude lehce poškubávat.

vyzkouším,díky za rady