» Poradna » Programy

Hamachi - relayed tunnel

Ahoj, už dva roky řeším problém s tím, že když si chci s někým zahrát přes Hamachi/Tunngle, tak mi prostě router nepovolí průchod k tomu druhýmu PC. Na hamachi mi to píše relayed tunnel, když chci někoho vypingovat, tak mi to napíše Request Timeout. Zkoušel jsem nějakej port-forwarding v routeru, ale nevím jestli jsem to nastavil správně. 45565/UDP a 45566/TCP (samozřejmě i v nastavení Hamachi jsem to dal). Router jsem restartoval, včetně pc/hamachi a pořád mi to píše tu samou srajdu. Nevěděl by někdo z vás, jak to opravit, příp. jak nastavit správně port-forwarding pro TP-Link? Koukal jsem po různých poradnách, i na oficiální fóra Hamachi/YTB a pořád mi to nefunguje. Už si nevím rady :D

Odpovědi na otázku

čus lukyss

A je to určitě routerem? Nemáš blokovanou komunikaci v FW?

Očividně ano, ve Firewallu je vše povolené, zkoušel jsem ho i vypnout.

Taky sem tam Hamachi používám, sem tam mi to zablokovala aktualizace windows 10, takže nezbývalo než odebrat a znovu nainstalovat Hamachi. To pokaždé pomohlo.

Hamachi jsem nainstaloval nějakou hodinku zpět :D

Nesnaž se o to a budeš mít o starost míň. Fakt.Problém s tímto bývá v tom, že nějaký router blokuje spojení a nebo se chová nepředvídatelně. Jenže většinou to není router tvůj ale tvého poskytovatele a s tím nic nenaděláš.Jediné možné řešení tohoto stavu je vlastní veřejná IP adresa. Ta bývá zpoplatněna, to si už dohodni se svým poskytovatelem. Jenže když budeš mít vlastní veřejnou IP adresu tak už defakto nepotřebuješ Hamachi/tunngle, který se právě používá z důvodu že vám ta veřejná IP chybí.