» Poradna » Windows (a jiné OS)

HAL.dll chybí

 |   |  Macintosh OS X AppleMAC-Safari 5.0

Ahoj, dneska jsem spouštěl PC s windows 7 a ukázala se nabídka, jako když se vám lagne systém a restartujete ho tlačítkem na PC. Vybral jsem Spustit obvyklým způsobem. ALE. Pak se ukázalo něco jako: Windows se nepodařilo zavést, protože vrstva HAL chybí nebo je poškozena. Stav: 0xc0000098 Soubor: \Windows\system32\hal.dll a doporučilo mi to, abych systém obnovil pomocí CD. Jelikož jsem CD při koupi PC nedostal, půjčil jsem si od známého CD s windows 7 32-bit, ale já mám 64-bit. Vložil jsem CD do mechaniky, zvolil, ať se to nabootuje z CD, pak se objevilo to okno, jako když instalujete windows, tam jsem vybral možnost opravit počítač. Ukázalo se okno 'Možnosti Obnovení systému' a dvě možnosti: "Použijte nástroje pro obnovení, které vám mohou pomoci vyřešit problémy se spuštěním Windows. Vyberte OS, který chcete opravit." A pod touto nabídkou byla tabulka, v ní jsem vybral 'Windows 7' a stiskl další. Chyba: 'Tato verze možností opravy není kompatibilní s verzí Windows, kterou se pokoušíte opravit. Zkuste použít disk, který je kompatibilní..." Druhá možnost byla obnovit pomocí bitové kopie, kterou jsem nevytvořil. Po chvilce klikání jsem se dostal do nabídky , kde jsem vybral 'Oprava Spouštění Systému'. Ta hledala problémy, avšak po chvilce mi ukázala okno, že to nedokáže automaticky opravit, ale že můžu poslat informace o problému Microsoftu. Vybral jsem neodesílat a to mě vrátilo zpátky k té nabídce. Žádná z jiných možností mi nevyhověla. Co s tím? Děkuji.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 44.0.2403.125
 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 39.0

Asi jo, děkuji za odkaz:)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Druhá možnost


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11